Strażacy uratowali dziecko

Strażacy uratowali dziecko

W dniu wczorajszym, tj. 23.08.2018r. do stojącego przed strażnicą strażaka – mł. bryg. Stanisława Brzozowskiego – Dowódcy II zmiany służbowej, podjechał samochód osobowy, w którym znajdowały się trzy osoby dorosłe oraz niemowlę.

Kierowca samochodu oznajmił, że wiezie dziecko do szpitala, ale przestało ono oddychać. Matka dziecka przekazała na ręce strażaka dwumiesięczne niemowlę, które nie oddychało.

Ratownik przystąpił do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez ułożenie go na przedramieniu twarzą w dół oraz kilkukrotne klepnięcie w plecy między łopatki, w celu udrożnienia dróg oddechowych. Oddech po chwili powrócił. Ratownik zajmujący się dzieckiem polecił osobie dorosłej powiadomić dyspozytora Stanowiska Kierowania KP PSP o zaistniałej sytuacji.

Dyspozytor zaalarmował pozostałych strażaków pełniących służbę  w jednostce. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wspomogli działania ratownicze mł. bryg. S. Brzozowskiego, poprzez wdrożenie tlenoterapii biernej (100 % tlen) i udzielenie wsparcia psychicznego rodzinie dziecka. Osoba poszkodowana (niemowlę) została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.-

bryg. Maciej Piątek

 

Powrót na górę