22 strażackie interwencje

22 strażackie interwencje

 W dniach 26.08.2018 r. – 02.09.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 22 zdarzeniach:

29 sierpnia
Jeden zastęp z OSP Obryte (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na polu  w miejscowości Obryte.
Jeden zastęp z OSP Zatory (5 strażaków) i jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy na polu w miejscowości Przyłubie gmina Zatory.
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 strażaków) został zadysponowany do  widocznego zadymienia w okolicach torów kolejowych w miejscowości Wyrzyki gmina Świercze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia alarm okazał się fałszywy. Na jednej z posesji właściciel palił ognisko nie stwarzając zagrożenia.
Dwa zastępy z JRG (4 strażaków) ugasiły pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Ponikiew gmina Pułtusk.
30 sierpnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 ratowników) na prośbę pracowników Urzędu Gminy Obryte zdjął z gniazda znajdującego się na słupie energetycznym dwa młode, osłabione bociany. Interwencja ta odbyła się w miejscowości Ciółkowo Małe gmina Obryte. Zdjęte z gniazda ptaki zostały przekazane pracownikom gminy.
Jeden zastęp z OSP Świercze (4 strażaków) ) i jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Klukówek gmina Świercze.
31 sierpnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 ratowników) pomógł zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta z I piętra budynku jednorodzinnego do karetki pogotowia.
1 września
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w Pułtusku przy ulicy Pod Wróblem.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 14 - krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.
 

Powrót na górę