Czterech zatrzymanych za znieważenie mundurowych

Czterech zatrzymanych za znieważenie mundurowych

Odpowiedzialność przed Sądem poniesie 4 mieszkańców powiatu pułtuskiego. Mężczyźni w trakcie interwencji znieważyli mundurowych.


Do zdarzeń doszło w niedzielę. Pierwsza z interwencji, do której został wezwany patrol Policji dotyczyła zakłócania ładu i porządku publicznego na jednym z pułtuskich osiedli. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec trzech mężczyzn. Ci zaś, zaczęli się w awanturować z policjantami. Używali wobec mundurowych słów wulgarnych, jeden z nich dodatkowo naruszył nietykalność cielesną policjanta. Mieszkańcy Pułtuska w wieku 22, 24 i 38 lat zostali niezwłocznie zatrzymani.
Kilka godzin później dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym, awanturującym się z rodziną 55- latku. Po przeprowadzonym z rodziną wywiadzie mężczyzna został zatrzymany. Podczas dojazdu do komendy awanturował się z policjantami i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

Wczoraj zatrzymani zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia policjantów. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę