Strażackie interwencje

Fot.OSP Głoodowo Fot.OSP Głoodowo

 W dniach 03.09.2018 r. – 09.09.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 18 zdarzeniach:

5 września
Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) usunęły plamę oleju z jezdni w Pułtusku na ulicy Alei Polonii.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Kleszewo gmina Pułtusk. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym ranna została jedna osoba.
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) i dwa zastępy z OSP Głodowo (10 strażaków) ugasiły pożar bel słomy w miejscowości Lipa gmina Pułtusk.
6 września
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (3 strażaków) ugasił pożar śmietnika w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego.
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar śmieci w jednym z budynków na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (5 strażaków) i dwa zastępy z OSP Obryte (8 ratowników) wraz z patrolem Policji brały udział w poszukiwaniu mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. W trakcie przeszukiwania lasu w miejscowości Obryte otrzymano informację, że policjanci odnaleźli poszukiwanego.

7 września
Jeden zastęp z OSP Przemiarowo (4 ratowników) usunął spróchniałe drzewo niebezpiecznie pochylone na drogę powiatową w miejscowości Przemiarowo gmina Pułtusk.
8 września
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego w miejscowości Drwały gmina Zatory. Samochód osobowy Seicento uderzył w drzewo, a następnie zatrzymał się w rowie. Ratownicy po uwolnieniu zakleszczonego mężczyzny przy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpili do jego resuscytacji. Po kilkunastu minutach reanimacji lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) zabezpieczył lądowisko dla helikoptera LPR na terenie szpitala powiatowego w Pułtusku ulica Teofila Kwiatkowskiego.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmieci w Pułtusku przy ulicy Wędkarskiej.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 8 - krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.
 

Powrót na górę