fbpx
czwartek, 28 maj 2020

Nieporadny kotek był w potrzebie

napisane poniedziałek, 18 maj 2020 11:55
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) zabezpieczyły samochód ciężarowy stojący w polu poza pasem drogowym w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) zabezpieczyły samochód ciężarowy stojący w polu poza pasem drogowym w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było

W dniach 11.05.2020 r. – 17.05.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 14 zdarzeniach

11 maja
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) zabezpieczył niebezpiecznie pochylony słup energetyczny na jednej z posesji w miejscowości Budy Ciepielińskie gm. Pokrzywnica. O zdarzeniu poinformowano zakład energetyczny, który zobowiązał się do zweryfikowania stanu zagrożenia. 
Jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 ratowników) usunął dwa powalone drzewa z drogi powiatowej w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr. 
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Psary gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr. 
Dwa zastępy z JRG (4 ratowników) zostały zadysponowane do iskrzącej linii energetycznej na skutek złamanej gałęzi drzewa. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. O zdarzeniu poinformowano zakład energetyczny. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

12 maja
Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Kępiaste gm. Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

14 maja
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy zespołowi ratownictwa medycznego przy otwarciu mieszkania w Pułtusku na ul. Świętojańskiej. Wewnątrz mieszkania zastano zwłoki mężczyzny, który od dłuższego czasu nie był widziany przez sąsiadów. 
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w miejscowości Ponikiew gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym. 
Jeden zastęp z OSP Dzierżenin (3 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica. Owady stwarzały zagrożenie dla mieszkańców.

15 maj
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) uwolnił małego kotka uwięzionego w krzewach, w miejscowości Pułtusk na ul. Nowy Rynek. Kot nie był w stanie sam się wydostać. 
Jeden zastęp z OSP Grabówiec (4 ratowników) usunął gniazdo szerszeni z trawnika, które znajdowało się tuż obok budynku mieszkalnego w miejscowości Lipniki Stare gm. Pułtusk. Owady stwarzały zagrożenie dla mieszkańców.

 

16 maj
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął plamę oleju napędowego z drogi krajowej nr 61 w Pułtusku na ul. Tadeusza Kościuszki. Plama powstała w wyniku awarii układu paliwowego w samochodzie ciężarowym. 
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 ratowników) zabezpieczyły samochód ciężarowy stojący w polu poza pasem drogowym w miejscowości Głodowo gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. 
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (7 ratowników usunął skutki kolizji trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Pułtusk na ul. Wyszkowskiej. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiednie odległości od poprzedzającego pojazdu.
17 maj
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) i dwa zastępy z OSP Pniewo (12 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego na drodze powiatowej w miejscowości Lutobrok gm. Zatory. W wyniku uderzenia samochodu osobowego w płot jednej z posesji poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski