Kronika policyjna

Kronika policyjna

OSZUSTWA
21.10- Pułtusk- Nieznany sprawca działając w imieniu sklepu internetowego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 19 -letnią mieszkankę pow. pułtuskiego w kwocie 190 zł w ten sposób, że pokrzywdzona zamówiła i zapłaciła za zamówione buty, po czym ich nie otrzymała. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku

15.10- Pułtusk- N/n sprawca wprowadzając w błąd co do zamiaru zatrudnienia 32- letniego mieszkańca Pułtuska uzyskał od niego skan dowodu osobistego, a następnie w jego imieniu założył rachunek bankowy w celu wyłudzenia kredytu w  kwocie 400 zł. Do zamierzonego celu nie doszło z uwagi na podjętą interwencję przez pokrzywdzonego. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.
25.10- Pułtusk- N/n sprawca doprowadził do wyłudzenia telefonu komórkowego o wartości 1900 zł wcześniej wystawiając do sprzedaży na portalu internetowym. Pokrzywdzona mieszkanka Pułtuska do dnia dzisiejszego nie otrzymała zapłaty. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.
31.10- Pułtusk- Nieznany sprawca podszywając się pod mieszkańca powiatu pułtuskiego założył rachunek osobisty w banku, na tej podstawie wyłudził pożyczki gotówkowe na kwotę 5145,22 w różnych bankach. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.

FAŁSZERSTWO
29.10-Pułtusk- Kasjerka Urzędu Pocztowego w Pułtusku przeliczając pieniądze przyjęte przez urząd ujawniła fałszywy  banknot o nominale 100 zł. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE INNE
Od 01.08.2018r. 20- letni mieszkaniec pułtuska znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem i matką, będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził pobiciem, zakłócał spoczynek nocny, niszczył wyposażenie mieszkania. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.
21.10- gm. Pokrzywnica- 37- letni mieszkaniec powiatu Pułtuskiego nie mając wymaganego zezwolenia używając łodzi i sieci dokonał nielegalnego połowu ryb w rzece Narew. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.
27.10-Głodowo- 32- letni mieszkaniec powiatu makowskiego kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości (0,61 mg/l), ponadto wbrew zakazowi sądowemu. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.
28.10-Pułtusk- Dwóch n/n sprawców działając umyślnie dokonali uszkodzenia elementu reklamy jednej z pułtuskich firm, straty oszacowane na kwotę 4000 zł na szkodę 40-letniego mieszkańca Pułtuska.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE
29.10-gm. Pułtusk – 23-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał substancje psychoaktywne w postaci amfetaminy. Postępowanie prowadzi KPP w Pułtusku.

ZASTOSOWANE ARESZTOWANIA
31.10- Pułtusk- Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca wobec 20 – letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, podejrzanego o przestępstwo z art. 207 par.1 k.k


legitymowań- 675
wypadków- 0
interwencji- 27
nietrzeźwych kierujących- 6

Powrót na górę