4 zdarzenia wymagały interwencji

4 zdarzenia wymagały interwencji

W dniach 28.10.2018 r. – 04.11.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 4 zdarzeniach:

31 października
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania, w którym istniało podejrzenie zasłabnięcia starszej kobiety w Pułtusku przy ul. 13 Pułku Piechoty. Ratownicy po wejściu do mieszkania przez okno odnaleźli starszą kobietę leżącą w łóżku, która uskarżała się na duszności. Ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej w miejscowości Lipniki Nowe gmina Pułtusk. Samochód osobowy zjechał do rowu drogi powiatowej. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.
2 listopada
Jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego na cmentarzu parafialnym w Winnicy.
3 listopada
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) został zadysponowany do zasłabnięcia mężczyzny w remizie OSP w miejscowości Dziarno gmina Świercze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów zastano Zespół Ratownictwa Medycznego prowadzący resuscytację nieprzytomnego mężczyznę. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w resuscytacji mężczyzny. Po 30 minutach prowadzonej resuscytacji lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

Więcej w tej kategorii: « Kronika policyjna Zablokowana DK61 »
Powrót na górę