9 strażackich interwencji

9 strażackich interwencji

 W dniach 26.11.2018 r. – 02.12.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 9 zdarzeniach:28 listopada
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do wyczuwalnego zapachu spalenizny na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Pułtusku ul. 13 Pułku Piechoty. Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że przypuszczalną przyczyną zagrożenia było pozostawienie naczynia z potrawą na kuchence gazowej przez jednego z lokatorów.
Dwa zastępy: z JRG Pułtusk (4 ratowników) i z OSP Świercze (3 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Strzegocin gm. Świercze.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Płocochowo 3 gm. Pułtusk.
29 listopada
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Nowe Borsuki. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
30 listopada
Dwa zastępy: z JRG Pułtusk (4 ratowników) i z OSP Trzciniec (3 ratowników) ugasiły pożar suchych gałęzi w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.
01 grudnia
Trzy zastępy z JRG oraz trzy zastępy z OSP Pokrzywnica, Trzepowo, Pniewo (łącznie 28 ratowników) ugasiły pożar budynku inwentarskiego w miejscowości Mory 9 gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Zwierzęta znajdujące się w budynku właściciel wyprowadził przed przybyciem Straży Pożarnej. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.
02 grudnia
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica ( 5 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Gnaty- Szczerbaki gm. Winnica. W zdarzeniu lekkich obrażeń doznała kobieta – kierowca pojazdu. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG oraz cztery zastępy z OSP Trzepowo, Pokrzywnica, Głodowo, Pobyłkowo Duże (łącznie 32 strażaków) ugasiły pożar drewnianej stodoły w miejscowości Trzepowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Dochodzenie prowadzi KPP w Pułtusku.
Jeden zastęp z JRG oraz dwa zastępy z OSP Trzepowo i Pokrzywnica ( łącznie 18 strażaków) Ugasiły pożar budynku gospodarczego w miejscowości Piskornia gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie. Dochodzenie prowadzi KPP w Pułtusku.  

Powrót na górę