Zatrzymani sprawcy rozboju

Zdjęcie poglądowe; pixabay.com Zdjęcie poglądowe; pixabay.com

Policjanci Wydziału Kryminalnego Pułtuskiej Komendy zatrzymali cztery osoby podejrzane o rozbój z niebezpiecznym narzędziem i inne przestępstwa. Zatrzymań dokonano na terenie powiatu makowskiego.W listopadzie br.  na terenie gminy Pokrzywnica jak również w Pułtusku i Makowie Mazowieckim  sprawcy doprowadzili do stanu bezbronności 31-letniego mężczyznę. Jednocześnie zastraszali go i przy użyciu  noża grozili zabójstwem.  Sprawcy zadając uderzenia pięściami zmusili do oddania karty bankomatowej, portfela z pieniędzmi oraz telefonu komórkowego.
Napastnicy przetrzymywali pokrzywdzonego w jednym z mieszkań na terenie powiatu makowskiego , jednocześnie w tym czasie przy użyciu uprzednio zabranej karty bankomatowej dokonali wypłat pieniędzy w różnych kwotach. Kolejno napastnicy zastraszając zabójstwem w przypadku powiadomienia organów ścigania uwolnili pokrzywdzonego.   
W wyniku intensywnych działań kryminalni dokonali zatrzymania  na terenie powiatu makowskiego sprawców rozboju. Napastnicy podczas zatrzymań posiadali środki odurzające oraz substancje psychotropowe w znacznych ilościach. Wobec dwóch sprawców zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec pozostałych  dozory Policyjne.

Powrót na górę