fbpx
czwartek, 04 czerwiec 2020

Zmarł w pustostanie

napisane poniedziałek, 21 styczeń 2019 09:41
Wewnątrz leżał mężczyzna u którego lekarz stwierdził zgon. Wewnątrz leżał mężczyzna u którego lekarz stwierdził zgon.

 W dniach 13.01.2019 r. – 20.01. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach:

15 stycznia
Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (4 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Świercze gm. Świercze. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

16 stycznia
Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (4 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu ciężarowego na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Pniewo gm. Zatory. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.   

17 stycznia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica. W wyniku dachowania pojazdu poszkodowana została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG (6 ratowników) i jeden z OSP Pniewo (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych w miejscowości Pniewo gm. Zatory. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba (dziewczynka w wieku ok. 11 lat). Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Dwa zastępy z JRG (6 strażaków) i jeden zastęp z OSP Świercze (3 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Ostrzeniewo gm. Świercze.
Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) został zadysponowany do budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ul. Pana Tadeusza, gdzie miesięczne dziecko zachłysnęło się wodą. Na tą chwilę nie było wolnej karetki na terenie miasta Pułtusk, karetka jechała z Makowa Mazowieckiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Ratownicy zastali przytomne, oddychające dziecko wraz z rodzicami i sąsiadką na klatce schodowej. Przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy: dziecku tlenoterapia bierna - tlen 100 %, rodzicom - wsparcie psychiczne, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia drzwi wejściowych do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Aleja Tysiąclecia. W mieszkaniu dwoje małych dzieci (w wieku ok. 2 lat) zatrzasnęły drzwi do mieszkania.  W obecności Policji i właścicielki mieszkania ratownicy wyważyli drzwi przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

18 stycznia
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (2 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 571 w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem marki BMW.
Jeden zastęp z OSP Drwały (3 ratowników) wypompował wodę z zalanej piwnicy budynku jednorodzinnego w miejscowości Drwały gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną zalania piwnicy była pęknięta rura doprowadzająca wodę do budynku.

19 stycznia
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do miejscowości Kacice gm. Pułtusk, gdzie według osoby zgłaszającej było duże zadymienie wokół budynku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożaru nie stwierdzono, a budynek sprawdzono detektorem wielogazowym i kamerą termowizyjną. Zagrożenia nie stwierdzono.  

20 stycznia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (6 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w dotarciu do pomieszczenia pustostanu w Pułtusku przy ul. Ignacego Daszyńskiego. Wewnątrz leżał mężczyzna, u którego lekarz stwierdził zgon.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski