fbpx
niedziela, 31 maj 2020

3 razy musieli otwierać mieszkania

napisane poniedziałek, 18 luty 2019 12:00

 W dniach 11.02.2019 r. – 17.02.2019 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach:

11 lutego
Cztery zastępy z JRG Pułtusk (11 ratowników) zostały zadysponowane do pożaru instalacji elektrycznej na korytarzu w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku przy ulicy Konopnickiej. Przed przybyciem jednostek wszyscy uczniowie i personel szkoły ewakuował się na zewnątrz budynku. Pożar przewodów ustał wskutek odłączenia dopływu prądu do budynku. Działania strażaków polegały na przewietrzeniu i sprawdzeniu kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wielogazowym wszystkich pomieszczeń szkoły w celu wykluczenia zagrożeń. Przyczyna zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w jednej z puszek na korytarzu szkoły.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (6 strażaków) zostały zadysponowane do otwarcia mieszkania, w którym zatrzasnęły się drzwi, a wewnątrz znajdował się trzyletni chłopiec. Zdarzenie miało miejsce w Pułtusku przy ulicy Kombatantów. Ratownicy przy pomocy podnośnika hydraulicznego i podręcznego sprzętu burzącego wybili szybę w oknie i dostali się do środka mieszkania. Następnie otworzono drzwi umożliwiając wejście do środka matce dziecka.
12 lutego
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zostały zadysponowane do zadymienia wokół budynku wielorodzinnego w Pułtusku przy ulicy Mickiewicza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie stwierdzono oznak pożaru. Wszystkie pomieszczenia budynku sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym, żadnych zagrożeń nie stwierdzono.

14 lutego
Trzy zastępy z JRG Pułtusk (10 ratowników) i  dwa zastępy z OSP Winnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Zbroszki gmina Winnica. W wyniku zjechania samochodu osobowego do rowu ranna została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wystąpienie ataku padaczki u kierującej pojazdem.
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia mieszkania, w którym mogła znajdować się osoba potrzebująca pomocy medycznej. Zdarzenie miało miejsce w Pułtusku przy ulicy Wojska Polskiego. Po otwarciu mieszkania wewnątrz znajdował się mężczyzna, który nie wymagał pomocy medycznej, a znajdował się prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających.

15 lutego
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) ugasił pożar sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym w miejscowości Zatory.

16 lutego
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do wyczuwalnego zapachu spalenizny w jednym z lokali gastronomicznym w Pułtusku przy ulicy Mickiewicza. Po sprawdzeniu lokalu i pomieszczeń budynku kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym nie stwierdzono żadnych zagrożeń.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do zadymienia w piwnicy w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ulicy Traugutta. Po rozpoznaniu ustalono, że przyczyną zadymienia była nieszczelność pieca CO. Działania polegały na wygaszeniu w piecu i oddymieniu pomieszczeń piwnicznych.

Oficer prasowy PSP

Oficer prasowy KP PSP w Pułtusku kpt. Konrad Chrzanowski