Zamknij
REKLAMA

Niedzielski: w każdym powiecie ma być zapewniony dostęp do usług medycznych

08:36, 10.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Pogląd, że szpitali jest w Polsce za dużo nigdy nie był formułowany za rządów Prawa i Sprawiedliwości. To jest opinia, przedstawiona, o ile pamiętam, przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - to idea Platformy Obywatelskiej. My stoimy na stanowisku, że w każdym powiecie, w każdym mieście ma być zapewniony dostęp do usług medycznych. Być może nie zawsze musi on mieć charakter kompleksowy, ale chcemy, by na poziomie każdego powiatu istniało centrum, które zapewnia dostęp do zaawansowanej diagnostyki, ale również realizuje procedury ambulatoryjne, jednodniowe, aby dostępność leczenia była wszędzie" - powiedział Niedzielski na konferencji prasowej w Łodzi.

"Pogląd, że szpitali jest w Polsce za dużo nigdy nie był formułowany za rządów Prawa i Sprawiedliwości. My stoimy na stanowisku, że w każdym powiecie ma być zapewniony dostęp do usług medycznych" - podkreślił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia przypomniał, że w poniedziałek opublikowany został poprawiony projekt ustawy o modernizacji szpitalnictwa, który przez cały styczeń był omawiany w konsultacjach publicznych. Resort zdrowia otrzymał do niego ponad 2 tys. uwag. Wiele z nich zostało uwzględnionych w nowej wersji projektu.

"To ma być konstytucja szpitalnictwa w Polsce, więc procesy restrukturyzacyjne będą prowadzone zgodnie z duchem tej ustawy, koncentrując się na wskaźnikach nie tylko finansowych. Jeżeli sytuacja finansowa jakiegoś szpitala będzie zła, będziemy wprowadzali programy restrukturyzacyjne, które pod auspicjami nowego podmiotu - Agencji Rozwoju Szpitalnictwa - będą realizowane, nadzorowane i - co najważniejsze - finansowane" - zaznaczył szef MZ.

Zdaniem Niedzielskiego vacatio legis ustawy będzie pozwalało każdemu ze szpitali na dokonanie samooceny i zorientowanie się, w jakim miejscu dana placówka się znajduje w systemie kategoryzacji. Tym samym szpitale zyskają czas na przeprowadzenie działań naprawczych.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PacjentPacjent

1 0

Żałosne,składki obliczane z du..,a usługi będą,kiedy?kiedyś być może.Selekcja naturalną,jak już zdrowie siada to po co leczyć?4tys pogrzebowego i niema problemu.Zyjemy w dziczy?gdzie mój ZUS!!!?Okradanie mnie co miesiąc za obietnicę,które są psy na budę.Strach o wybory,to teraz znowu obiecamy. 15:49, 10.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tata

2 0

Po 2015 r. PiS sukcesywnie zmniejszał nakłady na NFZ aż do momentu rozhustasnia się pandemii.
Niech skończą liczenie szpitali i łóżek, bo tak co najwyżej można urządzić dom publiczny. Liczy się obsada, której wszędzie brakuje.
U nas jest olbrzymi szpital gdzie można upchać multum łóżek i co? Poza pojedynczym oddziałem jest fatalnie, brak lekarzy, techników, pielęgniarek, sanitariuszy, ekip sprzątających, ratowników, nie działają alarmy przy lozkach, chaos informacyjny. Przeciążony personel medyczny nie wyrabia się i warczy na pacjentów. Unieruchomieni Pacjenci często dzwonią telefonicznie do rodzin albo na 112 żeby wezwać pomoc na ich salę. 07:31, 11.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ToTo

1 0

Ja bym radził zapytać zarządcy szpitala dlaczego? Albo powiat ponieważ szpital powiatowy to się dowiesz. Jakoś w Mak Maz jest bdobrze, nikt nie narzeka tam na Pana Wielgo.... 23:25, 12.05.2022


0%