Zamknij
REKLAMA
19:13, 14.04.2021
Autorzy badania, którego wnioski zostały przekazane hiszpańskiej agencji Europa Press, wyjaśnili, że ich studium objęło 141 kobiet ciężarnych oraz taką samą liczbę ich dzieci. W ramach badania sprawdzano, jak długo przeciwciała przekazane przez zakażoną matkę za pośrednictwem łożyska i pępowiny utrzymują się w organizmie noworodków.
11:26, 14.04.2021
Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyjaśnił, że "głównym kryterium decyzyjnym - jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących obostrzeń - jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów". "W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe" - wskazał.
13:48, 11.04.2021
Dodał, że Narodowy Fundusz Zdrowia w tej chwili przygotowuje stosowną analizę.
13:02, 05.04.2021
Szef KPRM na konferencji prasowej podkreślił, że program szczepień w najbliższych tygodniach będzie przyspieszał.
21:54, 03.04.2021
"W zależności od stanu zdrowia zgłaszającego się pacjenta, konsultacja może mieć formę wizyty stacjonarnej w gabinecie lekarza, teleporady lub wizyty medyka w domu chorego. Jeśli lekarz przyjmujący w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej podejrzewa u swojego pacjenta zakażenie koronawirusem, ma możliwość skierowania go na test wykrywający wirusa SARS-CoV-2" - podał fundusz.
09:25, 03.04.2021
Ponad 70 proc. konsumentów w Polsce zwraca uwagę na warunki hodowli kur przy wyborze jajek w sklepie ? wynika z badań przeprowadzonych dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Dotyczy to także żywności, do której przygotowania wykorzystywane są jajka, np. makaronów. Co istotne, w ciągu ostatnich lat świadomość w tej kwestii wśród polskich konsumentów radykalnie wzrosła.
1
18:09, 02.04.2021
Dr Sutkowski, pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy na podstawie danych, którymi dysponujemy, można określić w jakim momencie trzeciej fali koronawirusa jesteśmy, odpowiedział: "Sytuacja jest bardzo trudna, niewyobrażalnie trudna w Polsce i w całej Europie. Wzrosty zakażeń, wzrosty hospitalizacji. Bardzo dużo osób w ciężkim stanie, pod respiratorami. Więcej osób młodych w szpitalach, więcej dzieci w szpitalach. Na tych łóżkach covidowych przeznaczonych dla dzieci jest już ponad połowa miejsc zajętych. Niewątpliwie bardzo dużo zgonów covidowych i niecovidowych, dot. to nie tylko naszego kraju, ale wszystkich naszych sąsiadów dookoła, całej Europy praktycznie".
1
16:15, 02.04.2021
"Kwarantanną obejmowane są osoby z bliskiego kontaktu z osobą chorą. Nakładana jest ona na 10 dni i liczy się ją od dnia następującego po tym, gdy osoba taka miała styczność z zakażonym SARS-Cov-2. Zakażenie musi być potwierdzone testem laboratoryjnym - przypomniał rzecznik GIS.
14:32, 02.04.2021
- Duża część aptek i farmaceutów w Polsce jest przygotowana do procesu szczepień - podkreślają przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Farmacji. Dzięki podpisanej właśnie przez prezydenta ustawie będzie to możliwe już w II kwartale. Kilka tysięcy farmaceutów rozpoczęło szkolenia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego potrzebne do tego, żeby wykonywać szczepienia. Rozszerzenie listy zawodów, które mogą to robić, ma przyspieszyć proces wyszczepiania społeczeństwa. Dodatkowe szczepionki Pfizera, który dotarły do Polski pół roku przed terminem, będą więc mogły zostać szybko wykorzystane.
2
13:20, 25.03.2021
Premier był pytany na konferencji prasowej w Warszawie, czy wobec postępującej liczby zakażeń rozważane jest wprowadzenie stanu wyjątkowego lub klęski żywiołowej, szczególnie jeśli wprowadzone obostrzenia nie przyniosą rezultatu.
11:32, 25.03.2021
W trakcie konferencji prasowej o godz. 11.10 premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia poinformowali:
09:12, 24.03.2021
W Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie na oddziale covidowym dziecięcym jest 30 łóżek, wszystkie są zajęte. Niemal przy każdym dziecku czuwa rodzic. Dla dorosłych placówka przygotowała rozkładane fotele, na których mogą spędzić noc przy swoich pociechach. Większość rodziców również ma covid, ale nie są pacjentami szpitala, twierdzą, że czują się dobrze. Mają status osoby opiekującej się dzieckiem. Jeśli ich stan się pogarsza, trafiają na oddział covidowy dla dorosłych.
19:27, 23.03.2021
Badanie opublikowane w czasopiśmie ?Appetite? wykazało, że wywołany pandemią stres spowodował większe spożycie cukru i tłustych potraw, szczególnie wśród kobiet. To kolejny dowód na to, że sięganie po jedzenie pod wpływem emocji jest domeną kobiet. Poprzednie badanie, przeprowadzone przez Ipsos w maju ubiegłego roku, również wskazało, że w czasie trwającej pandemii to kobiety zdecydowanie częściej sięgały po jedzenie jako formę pocieszenia lub odstresowania. Do zajadania emocji przyznało się wtedy 17 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet. "To może być związane z wyższymi wskaźnikami depresji i lęku u kobiet niż u mężczyzn, a jedzenie jest jednym z wielu mechanizmów radzenia sobie z negatywnymi emocjami? ? tłumaczy prof. Barbel Knauper, dyrektorka Laboratorium Psychologii Zdrowia na Uniwersytecie McGill w Montrealu.
1
09:18, 19.03.2021
Kiedy dowiedzieliśmy się o powiązaniu między zakrzepami krwi i Covid-19, wiedzieliśmy, że aspiryna stosowana w zapobieganiu udarom i atakom serca może być ważna dla pacjentów z Covid-19 - mówi prof. Jonathan Chow z George Washington University, autor publikacji na łamach pisma ?Anesthesia & Analgesia?.
1
15:28, 17.03.2021
Niedzielski podkreślił w środę na konferencji prasowej, że główną przyczyną rozwoju pandemii jest brytyjski wariant koronawirusa.