Zamknij
WAŻNE

Kultura / Edukacja

Szkoły, przedszkola i wydarzenia edukacyjne w powiecie pułtuskim

,
Zajęcia podczas których uczniowie będą uczyli się obsługi dronów są możliwe do realizacji w szkołach, jeśli taką decyzję podejmie dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym – poinformowała wiceministra edukacji Katarzyna Lubnauer.
,
W Ministerstwie Cyfryzacji odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wręczono „złote bilety” na międzynarodowy obóz CyberWizards w Estonii. Nagrodę tę otrzymała drużyna dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, która przygotowała projekt pt. „Stop bullying”.
1
,
Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2025 są już znane. W powiecie pułtuskim do sprawdzianu przystąpili uczniowie z 19 szkół podstawowych.
,
CKE opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej.
,
W piątek 4 lipca, w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Powiat Pułtuski podpisał umowę o udzielenie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania pn. „Profilaktyka zachowań ryzykownych i problemów zdrowia psychicznego uczniów szkół ponadpodstawowych w Powiecie Pułtuskim oraz wsparcie nauczycieli”, realizowanego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Psychicznego „Mazowsze dla Zdrowia Psychicznego 2025”.
,
Informacje o wynikach CKE opublikowała na swojej stronie o godz. 9.
1
,
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozporządzenie MEN, przewidujące, że od 1 września br. religia lub etyka będą się odbywać w szkołach w wymiarze jednej godziny tygodniowo, jest niezgodne z konstytucją. Minister edukacji arbitralnie ukształtował treść rozporządzenia - podkreślono w uzasadnieniu wyroku.
2
,
Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji Karty nauczyciela, który zakłada likwidację godzin dostępności, czyli tzw. godzin czarnkowych – podała kancelaria premiera. Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2025 r.
1
,
Egzamin ósmoklasisty nie będzie odbywał się w maju a w kwietniu – głoszą nowe przepisy projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe. To powrót do terminu, w którym egzamin odbywał się przed pandemią.
,
Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w nowym roku szkolnym rozpoczną się 1 września 2025 roku i potrwają do 26 czerwca 2026 roku. Z kalendarza nowego roku szkolnego opublikowanego przez MEN wynika, że uczniowie będą mieć 177 dni wolnych od zajęć – to dni ustawowo wolne od pracy, ferie i przerwy świąteczne a także weekendy.
,
Trwają zgłoszenia wszystkich nauczycieli-wychowawców, którzy niezależnie od stażu pracy potrafią rozbudzać empatię wśród uczniów. Nagroda główna wynosi 15 tys. zł.
,
Opublikowane w środę zestawienie przygotowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy, a przewodniczącym kapituły rankingu jest prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.
2
,
Zdecydował tak we wtorek Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa, przyjmując jednomyślnie uchwałę w tej sprawie.
,
Obecnie w publicznym przedszkolu można zatrudnić osobę niebędącą nauczycielem wyłącznie do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania dzieci, a nie do zajęć wychowania przedszkolnego, w trakcie których jest realizowana podstawa programowa.
,
Placówki przedszkolne będą mogły uzyskać grant z KPO w kwocie do 6 366 zł, który będzie przeznaczony na zakup służbowego sprzętu komputerowego dla nauczycieli – to założenie projektu rozporządzenia Ministerstwa Cyfryzacji, który został opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

OSTATNIE KOMENTARZE