Obraz Carole LR z Pixabay/ Nowy plac zabaw przy Żłobku Miejskim w Pułtusku z bezpieczną nawierzchnią i drewnianymi zabawkami.
Inwestycja, zaplanowana w Urzędzie Miejskim, obejmuje wymianę oraz doposażenie urządzeń i ma na celu stworzenie idealnej przestrzeni do zabawy i rozwoju najmłodszych mieszkańców miasta.
Projekt obejmuje doposażenie i wymianę urządzeń placu zabaw przy Żłobku Miejskim w Pułtusku, przy ul. Rafała Krajewskiego 3B. Teren zostanie wyposażony w nowe urządzenia o wysokiej jakości wykonania, posiadające specjalne certyfikaty. Ich montaż ma zapewnić najmłodszym bezpieczne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu.
Nowy plac zabaw powstanie na płaskim, ogrodzonym terenie z istniejącą zielenią. Nawierzchnia pod urządzeniami wykonana zostanie z maty przerostowej z gumy, gwarantującej bezpieczeństwo nawet przy upadku z wysokości 3 metrów.
Nowe elementy małej architektury i urządzenia zabawowe wykonane zostaną z naturalnego drewna modrzewiowego i akacjowego, znanego z wyjątkowej trwałości. Drewno to odporne jest na wilgoć, grzyby, zmienne warunki atmosferyczne i szkodniki. Dzięki naturalnym olejom zawartym w akacji, urządzenia będą długo zachowywać estetyczny wygląd i stabilność konstrukcji.
Wszystkie połączenia wykonane będą ze stali nierdzewnej, a końce belek zostaną zabezpieczone przed pękaniem. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawi, że plac zabaw doskonale wpisze się w otoczenie, tworząc ciepłą i przyjazną przestrzeń.
W ramach inwestycji zamontowane zostaną m.in.:
Dzięki temu żłobkowy plac zabaw stanie się miejscem, gdzie dzieci będą mogły nie tylko spędzać czas aktywnie, ale też rozwijać zmysły, kreatywność i umiejętności społeczne.
Zdemontowane zostaną stare urządzenia oraz fragmenty istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej. W ich miejscu pojawi się nowa mata przerostowa o wymiarach 1,5x1 m, zapewniająca amortyzację i bezpieczeństwo podczas zabawy.Prace obejmują też przygotowanie terenu — oczyszczenie, niwelację i obsiew trawą, by plac był zarówno estetyczny, jak i funkcjonalny.
Celem projektu jest stworzenie przestrzeni, która nie tylko poprawi walory estetyczne otoczenia żłobka, ale przede wszystkim zapewni bezpieczne warunki do zabawy, nauki i integracji najmłodszych mieszkańców Pułtuska.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
A gdzie przyjezdni turyści będą mogli zaparkować? Coś trzeba zaproponować, chyba, że chcecie pozbyć się zmotoryzowanych turystów, ale czy to będzie z korzyścią dla Pułtuska i lokalnych interesów.
Jerzypan
17:02, 2026-01-30
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
to gdzie teraz te urzadasy bedą parkować ?
rynek
15:13, 2026-01-30
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
Po pierwsze rynek powinien tetnić życiem a teraz hula wiatr... stoi jakis drewniany gołebnik jako budka baru i dookola samochody... no gorzej juz byc nie moze
Roman
12:41, 2026-01-30
Zaskakujący plan dla centrum Pułtuska
No dobra taki zielony ład na rynku.....🤣 Zastanawia mnie tylko.... Gdzie te samochody będą wtedy parkować ❓🤔
Czas
10:51, 2026-01-30