W czwartek, 9 lipca w Pułtusku na zaproszenie Burmistrza Wojciecha Gregorczyka, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik spotkał się z włodarzami miast – Pułtuska, Serocka – Arturem Borkowskim, Makowa Mazowieckiego – Tadeuszem Ciakiem i Przasnysza – Łukaszem Chrostowskim oraz przedstawicielami samorządu powiatu pułtuskiego: Starostą Pułtuskim Janem Zalewskim iPrzewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Nalewajkiem.
Spotkanie było kontynuacją wcześniej nawiązanej współpracy samorządów ww. miast w sprawie wspierania inicjatywy budowy linii kolejowej relacji Zegrze – Przasnysz, którą potwierdzono porozumieniem zawartym 24 czerwca br. w Przasnyszu.
Podczas spotkania Jakub Szymański – Kierownik Referatu Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Serocku przedstawił „Wstępne założenia projektu budowy nowego szlaku komunikacyjnego Zegrze – Przasnysz”. Podkreślano, że realizacja przedmiotowego projektu to: dźwignia i warunek rozwoju, wzrost jakości życia mieszkańców gmin północnego Mazowsza, pozbawionych infrastruktury kolejowej, poprawa bezpieczeństwa, polepszenie jakości środowiska, zmniejszenie obciążenia i poprawa przepustowości innych szlaków kolejowych (LK nr 9 Warszawa-Gdańsk), wzrost bezpieczeństwa państwa, wzrost atrakcyjności turystycznej.
Marszałek Adam Struzik zapewnił o wsparciu inicjatywy samorządowców, uznając celowość tego projektu. Zostanie on wpisany do dokumentów planistycznych województwa mazowieckiego. Ponadto nowy szlak komunikacyjny Zegrze – Przasnysz został ujęty w master planie Warszawskiego Węzła Kolejowego. Realizacja inwestycji możliwa jest jedynie przy udziale funduszy unijnych. Marszałek zaproponował, aby samorządy zawiązały w tej sprawie stowarzyszenie, zawarły umowę partnerską oraz zleciły opracowanie specjalistycznej analizy, która wskazywałaby najkorzystniejsze rozwiązanie w zakresie transportu niskoemisyjnego w tym pasie/korytarzu.
Uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć dalszej współpracy w przedmiotowej sprawie.
Wydział Edukacji i PromocjiUrzędu Miejskiego w Pułtusku
monter06:32, 15.07.2020
Podstawą działań w tym kierunku jest zabezpieczona rezerwa terenu pod korytarz trasy kolejowej. Już dziś można wyznaczyć teren, w miarę możliwości, najlepiej wzdłóż obwodnicy w ciągu DK-61. Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Niestety i w tym przypadku nie obędzie się bez wyburzeń.
Wracają kontrole na granicach Polski
2. Rozdaj/sprzedaj tysiące wiz murzynom i pastuchom 2. Dziw się się że ich używają
pozor
22:44, 2025-07-02
Pułtusk w komunikacyjnym kleszczu
W komunikacyjnym kleszczu !!!! Kto to pisał? Ciekawe, ten KLESZCZ to z babeszjozą? Wiwat poprawna polszczyzna!!!
dodek...
11:05, 2025-07-02
To przygotowała Gmina Pułtusk na lato!
Rewitalizacja kanałów kiedy nastąpi, bo smród i bagno coraz większe?
Złoty Rydwan
07:32, 2025-07-02
Wracają kontrole na granicach Polski
od prawie 2 lat niemieckie służby przywożą nielegalnych najgorszych uchodźców, którym sami tworzą fałszywe dokumenty wskazujące na to, że owi nielegalsi przybyli do nich z Polski. Uchodźcy zostają porzucani na terenie Polski lub są odbierani przez Polską Straż Graniczną zmuszoną przez ministerstwo w Warszawie. W Polsce nie są prowadzone żadne statystyki, nielegalsi są rozwożeni po całym kraju i umieszczani np. w domach dziecka z polskimi dziećmi, które i tak są już doświadczone przez los. Polscy patrioci wzięli sprawy w swoje ręce i powstał oddolnie Ruch Obrony Granic, który w ramach zatrzymań obywatelskich blokuje łamanie polskiego prawa i powstrzymuje podrzucanie przez niemców nielegalnych przybyszy. Należy nie ufać rządowi 13grudnia, oni są sługusami niemców i realizują niemieckie interesy na niekorzyść Polaków.
Złoty Rydwan
07:20, 2025-07-02