"Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane" - powiedział Müller pytany co musiałoby się stać, aby tegoroczne wakacje można było spędzić w normalnych warunkach.
Dzięki dużej mobilizacji służby zdrowia w zakresie programu szczepień oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, to wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe - mówił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik rządu zaznaczył, że czy to będzie w pełnym zakresie, tak jak to było dwa lata temu, "w tej chwili nikt tego z pełną odpowiedzialnością nie powie".
"Natomiast faktycznie dzięki dużej mobilizacji całej służby zdrowia w zakresie programu szczepień, oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień" - powiedział Müller.
Z najnowszego rządowego raportu wynika, że w Polsce do tej pory wykonano 6 665 384 szczepienia, w tym 2 074 033 drugą dawką.
Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r. Na razie są one wykonywane trzema dopuszczonymi do obrotu unijnego preparatami firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca. (PAP)
autor: Rafał Białkowski
rbk/ godl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Masz dom albo mieszkanie? Złożysz nową deklarację
Gówno jakiemuś państwu do tego jak kto wykorzystuje swoje mieszkanie!
Czas
18:24, 2026-01-23
„Światełko do Nieba” będzie inne niż wszystkie
Gładczyn - jak zwykle - w czołówce.
misza
12:01, 2026-01-23
„Światełko do Nieba” będzie inne niż wszystkie
Tak w ramach przypomnienia WOŚP to prywatna fundacja jakich jest mnóstwo w Polsce Skąd te pospolite ruszenie ?
Złoty Rydwan
10:57, 2026-01-23
Polacy próbują oszukiwać na kaucji. Kary są surowe
Lewackie zyebane pomysły zawsze są *%#)!& tego świata. Kto zarabia na tym systemie kaucyjnym ? dlaczego zostały podwyższone opłaty za śmieci skoro plastikowe butelki mają naliczoną dodatkowo ? Przecież to jest jeden wielki przekręt i wyłudzanie pieniędzy od ludzi pod płaszczykiem ekologii.
Złoty Rydwan
10:28, 2026-01-23