To doskonała okazja dla lokalnych firm i instytucji, by pozyskać wsparcie w postaci stażystów, a dla osób bezrobotnych – by zdobyć doświadczenie i szansę na stałe zatrudnienie.
Wnioski można składać od 5 do 6 listopada 2025 roku. Staże rozpoczną się już w grudniu i potrwają maksymalnie do sześciu miesięcy. Z programu skorzysta 26 osób bezrobotnych zarejestrowanych w PUP Pułtusk.
Projekt kierowany jest przede wszystkim do młodych osób w wieku 18–29 lat, długotrwale bezrobotnych, osób powyżej 50. roku życia, osób z niepełnosprawnościami oraz kobiet. Udział w projekcie mogą wziąć także osoby z wykształceniem średnim lub niższym.
Zgodnie z ustawą o rynku pracy, pierwszeństwo w skierowaniu na staż mają osoby z Kartą Dużej Rodziny, osoby samotnie wychowujące dzieci, a także długotrwale bezrobotni, osoby powyżej 50. roku życia i te bez kwalifikacji zawodowych.
Warto zaznaczyć, że stażysta nie może odbywać kolejnego stażu u tego samego organizatora, jeśli od poprzedniego zatrudnienia lub stażu nie minęły 24 miesiące.
Uczestnikom stażu przysługuje stypendium w wysokości 160% zasiłku, wypłacane przez Starostę Pułtuskiego. W przypadku niepełnego wymiaru stażu, kwota będzie ustalana proporcjonalnie.
Po zakończeniu stażu organizator zobowiązany jest do zatrudnienia uczestnika na co najmniej dwa miesiące, na podstawie umowy o pracę lub zlecenia. Zatrudnienie musi być zgodne z obowiązującymi przepisami o minimalnym wynagrodzeniu.
::reaction{"type":"thumbs","item":"33218"}
Każdy organizator stażu powinien złożyć osobny wniosek dla każdego miejsca pracy. Liczba stażystów nie może przekraczać liczby etatów zatrudnionych pracowników. Firmy niezatrudniające pracowników mogą przyjąć maksymalnie jednego stażystę.
Urząd zwraca również uwagę na dotychczasową współpracę z pracodawcami – solidność i rzetelność przy wcześniejszych projektach będzie dodatkowym atutem przy rozpatrywaniu wniosków.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027. To kolejna inicjatywa wspierająca lokalny rynek pracy, dająca bezrobotnym szansę na nowy początek, a przedsiębiorcom – możliwość rozwoju i pozyskania wartościowych pracowników.
2025-12-16
Pół etatu w urzędzie. Gmina Zatory ogłasza warunki zatrudnienia
2025-12-16
Nowa praca w samorządzie! Zatory rekrutują do kluczowego działu
2025-10-08
Zaskakujące wymagania i ciekawe oferty. Tak wygląda lokalny rynek pracy pod koniec 2025 r.
2025-10-07
Zostań twarzą lokalnej historii – rekrutacja tylko do 10 października!
2025-09-10
Praca w sądzie w Pułtusku! Sprawdź, jak się dostać
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mieszkańcy donoszą, policja działa
Eldorado dla Judaszy🤣Nie lubie kogoś to będę go dręczyła kontrolami😁Przecież państwo szuka kasy i stawia na najgorszy sort obywatela🤣Mendo,uwazaj,bo coś może Ci się stać😉Oczywiście przypadkiem😁😉
Reno
21:34, 2026-04-22
Mieszkańcy sami pomalowali ławki. Urząd reaguje
Gdyby mieszkańcy sami chcieli decydować czy pomalować ławki lub zasadzić krzewy, to okazałoby się, że urzędnicy w ratuszu nie są potrzebni w tak dużych ilościach. Gdyby ochotnicy napisali podanie do Rady Miejskiej, to dostaliby pewnie odpowiedź wymijającą i to po czterech tygodniach. Bo Rada tak obraduje. Tak ważnych spraw nie załatwia się od ręki na poziomie zwykłego urzędnika. Poza tym Rada Miejska ma umówionych wykonawców takich prac, za odpowiednie stawki i ochotnicy psują układy.
Tak nawiasem...
15:52, 2026-04-22
Majówka z niespodzianką w Pułtusku!?
Czyżby znowu wspaniała nawierzchnia żużlowa?
Zuzlowiec
12:03, 2026-04-22
Kosmiczna historia wraca do Pułtuska
A pomnik Pisudskiego stoi za płotem dawnego POM na warszawskiej. TO MUAłO BY POLACZENIE DWOCH SLAWNYCH Na sridku ronda pomnik z marszałkiem patrzacy ku wschodowi
Emeryt
11:10, 2026-04-22