Zamknij

W XVI Dniu Aptekarza dziękujemy farmaceutom za profesjonalizm

12:46, 26.09.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

26 września przypada XVI Ogólnopolski Dzień Aptekarza. Z tej okazji minister zdrowia przekazał przedstawicielom tego zawodu medycznego życzenia.

Za pełną profesjonalizmu i poświęcenia pracę w dobie epidemii koronawirusa - podziękował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski farmaceutom w XVI Ogólnopolskim Dniu Aptekarza.

"Zawód farmaceuty to codzienne wyzwanie, zobowiązanie i odpowiedzialność. W tym szczególnym dniu dziękuję Państwu za profesjonalne, pełne zaangażowania podejście do pacjentów. Szczególnie dziękuję za Waszą pełną profesjonalizmu i poświęcenia pracę w dobie epidemii koronawirusa. Niech to święto napełni Was dumą z pracy zawodowej i szlachetnej misji, jaką jest dbałość o zdrowie Polaków. Jestem przekonany, że ta misja jest naszym wspólnym kierunkiem działania" - podkreślił minister.

Jego życzenia zamieszczono na Twitterze resortu zdrowia.

Farmaceuta to osoba, która ukończyła studia na kierunku farmacja i odbyła praktykę zawodową. Farmaceuta uprawniony jest do wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, sporządzanie leków na receptę, sporządzanie leków aptecznych, udzielanie informacji o produktach leczniczych i wyrobach medycznych.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w końcu 2019 r. działalność prowadziło 12,3 tys. aptek (ogólnodostępnych i zakładowych) oraz 1,2 tys. punktów aptecznych, w których pracowało 59,5 tys. magistrów farmacji i techników farmaceutycznych.(PAP)

tor/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz