Zamknij
REKLAMA

Winnicka szkoła czwartą na całym Mazowszu

09:21, 20.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W rozegranym w Płocku Finale Mazowieckich Igrzysk Dzieci dziewczęta ze szkoły w Winnicy wywalczyły czwarte miejsce. Jest to ogromny sukces uczennic z naszego Powiatu, a dla winnickiej szkoły ogromna duma być czwarta szkołą Mazowsza.

Chociaż winnicki zespół składa się z dziewcząt z roczników od 2009 aż do 2013 czyli drugiej klasy to jednak walczyły one dzielnie i efektem tej postawy jest tak wysokie miejsce.

W grupie Winniczanki najpierw uległy po błędzie sędziowskim jedną bramką zespołowi z SP 2 Radzymin, ale po bardzo ciekawym i zaciętym spotkaniu a następnie pewnie pokonały koleżanki z SP 21 Płock. Dało im to awans do najlepszej czwórki Mazowsza. W półfinale uległy ale po walce faworytkom z SP 341 Warszawa i o trzecią lokatę ponownie zagrały z Radzyminem.

Ranga spotkania bardzo sparaliżowała młode uczennice z Winnicy. Do tego Kinga, która jest filarem zespołu szybko nabawiła się kontuzji a reprezentantki naszego powiatu przegrywały wtedy tylko trzema bramkami. Pomimo tego cały zespół nie poddał się. Maluszki wspierane przez Asię, Martynę i Emilkę (jedyne zawodniczki z 2009 rocznika) dzielnie walczyły i do przerwy dały sobie dorzucić tylko jedna bramkę.

Do szatni schodziły przegrywając tylko czterema bramkami. W drugiej odsłonie walka była jeszcze bardziej zacięta i przegrały ją tylko jedną bramką a całe spotkanie 11:16. Winniczanki schodziły z boiska z podniesionymi głowami. Jak mówiły "Czujemy sportową złość, którą spróbujemy za rok zamienić na medal".

Gdy nauczycielka z Radomia spytała się opiekuna z Winnicy jakie mają klasy sportowe i po usłyszeniu odpowiedzi z jak "dużej" szkoły i gminy pochodzą dziewczęta, spytała się co trzeba robić aby tak grać i tu przyjechać z tak małej szkoły na finały.

Odpowiedz jest prosta, przepis jest jeden:

1. Wspaniałe dzieci

2. Perfekcyjna współpraca klubu LUKS 19 Winnica, którego Pani Prezes robi wszystko dla rozwoju dzieci ze szkołą.

3. Zaangażowani Rodzice

4. Pomoc Przyjaciół Sponsorów z całego naszego Powiatu.

Tylko tyle i aż tyle.

Dzieciaki gratulujemy sukcesu. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za opłacenie wyjazdu na Igrzyska a nie była to mała kwota.

Skład zespołu PSP Winnica: Nadia Jasińska, Julka Kobrzyńska, Asia Śmietańska, Martyna Berent, Karolina Mączyńska, Nikola Rakowska, Sandra Andryszczyk, Emilka Głodowska, Kinga Czyżewska, Ania Szmit, Natalia Bartczak, Nikola Zaręba, Halinka Glinicka, Patrycja Kowalewska.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%