Test zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Pułtusku. Mundurowi nie tylko czuwali nad jego przebiegiem, ale też udzielali młodzieży cennych wskazówek dotyczących rekrutacji oraz wymagań, jakie stawia służba w Policji.
W trakcie wydarzenia młodzież miała okazję poznać kulisy policyjnego naboru. Mł. asp. Magdalena Bielińska, specjalistka ds. rekrutacji, przybliżyła uczestnikom etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz szczegółowe kryteria, jakie musi spełnić kandydat na funkcjonariusza Policji.
Podczas Dnia Otwartego Liceum FENIKS funkcjonariusze zaprezentowali także stoisko informacyjne, odpowiadając na pytania przyszłych rekrutów i promując służbę w szeregach Policji. Dla wielu uczniów była to pierwsza realna konfrontacja z wymaganiami fizycznymi, jakie stawia policyjny
Test składał się z czterech ćwiczeń: rzutu piłką lekarską, brzuszków, biegu ze zmianą kierunku oraz biegu z obieganiem stojaków. Każdy z uczestników najpierw uważnie słuchał instrukcji, a następnie przystępował do zadania, walcząc nie tylko z czasem, ale też własnymi słabościami.
Policjanci i instruktorka technik interwencji udzielali uczniom bieżących wskazówek i rad, co warto poprawić, aby zwiększyć swoje szanse w przyszłym procesie rekrutacyjnym. To cenna lekcja praktyczna dla maturzystów, którzy już wkrótce opuszczą mury szkoły i wkroczą w dorosłość.
Test nie był jedynie pokazem siły fizycznej – to także symbol otwartych drzwi, jakie Policja oferuje młodym ludziom z Pułtuska i okolic. Dzięki takim inicjatywom młodzież ma realny wgląd w wymagania zawodowe, a sama służba w Policji przestaje być jedynie teorią z podręczników.
Dla wielu uczestników to pierwszy krok w stronę munduru. Policjanci zachęcają, by po maturze rozważyć tę ścieżkę kariery – wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.
0 0
Niedługo do Straży Miejskiej będzie trudniej się dostać niż do Policji. Kryteria fizyczne już są zaniżone. Nie ma toru itd. Psycholog także ulgowo.. Naprawdę kryteria są zaniżone.
Bezpieczeństwa ma strzec słaby fizycznie i psychicznie policjant !?