Zamknij

Niebywały sukces. Są w najlepszej ósemce Mazowsza

09:13, 20.12.2020 Tomasz Szeliga Aktualizacja: 09:20, 20.12.2020
Skomentuj

W tak małej miejscowości jak Winnica, w tak małej szkole i klubie można zrobić sport dzieci na poziomie, którego nie powstydziłyby się duże ośrodki sportowe piłki ręcznej.

Ostatni turniej starszaki z rocznika 2008 rozegrały 19 grudnia w Mławie.

Pierwszy mecz z koleżankami z Zielonką, był meczem rewanżowym w którym chcieliśmy odrobić dwubramkową przegrana sprzed tygodnia. Jak bardzo dziewczęta chciały widać było od pierwszego gwizdka spotkania. Zdobywamy bramkę w pierwszej akcji a później pomimo ogromnej przewagi, wręcz przygniatającej przewagi drugą rzucamy dopiero w siódmej. Taka gra trwała całą pierwszą połowę, po której prowadziliśmy 5:0 zamiast przynajmniej 12:0, 15:0. Druga odsłonę zaczynamy od rzucenia trzech bramek przez siedem minut. Nadal jednak nie możemy się "wstrzelić". Wynik 8:0 trwa aż do 25 minuty spotkania. Ostatnie pięć minut to nasz przestój, w czasie którego robimy bardzo proste błędy, nie rzucamy karnego i wielu sytuacji sam na sam. Przeciwniczki natomiast przez ten czas zdobywają pięć bramek, a przecież przez dwadzieścia pięć minut nie mogły zdobyć choć jednej. Na szczęście dowozimy wynik 8:5 do ostatniego gwizdka i zajmujemy drugie miejsce w naszej grupie dające awans do najlepszej 8 zespołów Mazowsza. Brawo.

Ostatnie spotkanie to drugi mecz z gospodyniami z Mławy. Pierwszą połowę gra podstawowy skład i pomimo zmęczenia po spotkaniu z Zielonką a kończy się ona wynikiem 3:9 dla przeciwniczek. Całą drugą odsłonę dajemy zdobywać doświadczenie dziewczętom młodszym, bo wynik nie gra tu już znaczenia. Grają bardzo walecznie i dają z siebie wszystko. Ostateczny wynik to 23:6 dla przeciwniczek.

Jak widać w tak małej miejscowości jak Winnica, w tak małej szkole i klubie można zrobić sport dzieci na poziomie, którego nie powstydziłyby się duże ośrodki sportowe piłki ręcznej. Ewenementem jest to iż ok 30% wszystkich dziewcząt z klas I-VI bawi się w piłkę ręczną. Dziewczęta zdobywają sukcesy nie tylko z piłki ręcznej lecz również z innych dyscyplin drużynowych i lekkoatletyki. Dziewczęta jesteście dumą dla Rodziców, dla szkoły, gminy i powiatu. Brawo!!! Na takie dziewczęta nie szkoda każdej przeznaczonej na nie złotówki.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Panu Robertowi Wróblewskiemu wraz z Radnymi oraz Prezesowi Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Panu Wojciechowi Jemiołkowskiemu za wspieranie finansowe piłki ręcznej a Panu Andrzejowi Zarębie Dyrektorowi ZPO w Winnicy za przychylność w organizacji treningów.

Dziękujemy również: Pani Ewie Dulińskiej właścicielce firmy Daria, Panu Andrzejowi Grabowskiemu właścicielowi firmy Polmlek, Panu Ireneuszowi Góreckiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nasielsku, Panu Stefanowi Winnickiemu właścicielowi marketów Pszczółka i Topaz w Winnicy, Panu Józefowi Łatyfowiczowi właścicielowi firmy Isbud, Panu Janowi Kaczmarczykowi właścicielowi firmy Drogi i Mosty oraz Panu Krzysztofowi Gierczakowi właścicielowi firmy Gerpol. Bez tych naszych Przyjaciół nasza działalność byłaby po prostu niemożliwa. Dziękujemy!!!

Już niedługo zawodniczki Lidera będą mogły występować w nowych bluzach dresowych ufundowanych przez Pana Krzysztofa Walendziewskiego Prezesa Europejskiej Fundacji Rozwoju, Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu. Dziękujemy.

Nasi Przyjaciele to ważny element całej układanki ale nie byłoby jej bez pracy dzieci pod opieką oddanych opiekunek. Pani Marzena Staniszewska - Szeliga poświęcała wiele czasu podczas wakacji, weekendów i codziennych treningów dla naszych zawodniczek. Pani Dominika Puchta pomaga nam podczas letniego obozu. W dzisiejszych czasach mało kto poświęca tyle czasu dla "obcych" dzieci.

Wszyscy związani z piłką ręczną w Winnicy, Zawodniczki, Rodzice i Opiekunowie życzą Radosnych i spędzonych w gronie Najbliższych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego, bez żadnych obostrzeń Nowego 2021 Roku!!!

Skład naszego zespołu: Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska.