Zamknij

Sport

Sport szkolny, wyczynowy i amatorski w powiecie pułtuskim. Mecze, turnieje i wyniki

Niebywały sukces. Są w najlepszej ósemce Mazowsza

09:13, 20.12.2020 | Tomasz Szeliga
Skomentuj
REKLAMA

W tak małej miejscowości jak Winnica, w tak małej szkole i klubie można zrobić sport dzieci na poziomie, którego nie powstydziłyby się duże ośrodki sportowe piłki ręcznej.

Ostatni turniej starszaki z rocznika 2008 rozegrały 19 grudnia w Mławie.

Pierwszy mecz z koleżankami z Zielonką, był meczem rewanżowym w którym chcieliśmy odrobić dwubramkową przegrana sprzed tygodnia. Jak bardzo dziewczęta chciały widać było od pierwszego gwizdka spotkania. Zdobywamy bramkę w pierwszej akcji a później pomimo ogromnej przewagi, wręcz przygniatającej przewagi drugą rzucamy dopiero w siódmej. Taka gra trwała całą pierwszą połowę, po której prowadziliśmy 5:0 zamiast przynajmniej 12:0, 15:0. Druga odsłonę zaczynamy od rzucenia trzech bramek przez siedem minut. Nadal jednak nie możemy się "wstrzelić". Wynik 8:0 trwa aż do 25 minuty spotkania. Ostatnie pięć minut to nasz przestój, w czasie którego robimy bardzo proste błędy, nie rzucamy karnego i wielu sytuacji sam na sam. Przeciwniczki natomiast przez ten czas zdobywają pięć bramek, a przecież przez dwadzieścia pięć minut nie mogły zdobyć choć jednej. Na szczęście dowozimy wynik 8:5 do ostatniego gwizdka i zajmujemy drugie miejsce w naszej grupie dające awans do najlepszej 8 zespołów Mazowsza. Brawo.

Ostatnie spotkanie to drugi mecz z gospodyniami z Mławy. Pierwszą połowę gra podstawowy skład i pomimo zmęczenia po spotkaniu z Zielonką a kończy się ona wynikiem 3:9 dla przeciwniczek. Całą drugą odsłonę dajemy zdobywać doświadczenie dziewczętom młodszym, bo wynik nie gra tu już znaczenia. Grają bardzo walecznie i dają z siebie wszystko. Ostateczny wynik to 23:6 dla przeciwniczek.

Jak widać w tak małej miejscowości jak Winnica, w tak małej szkole i klubie można zrobić sport dzieci na poziomie, którego nie powstydziłyby się duże ośrodki sportowe piłki ręcznej. Ewenementem jest to iż ok 30% wszystkich dziewcząt z klas I-VI bawi się w piłkę ręczną. Dziewczęta zdobywają sukcesy nie tylko z piłki ręcznej lecz również z innych dyscyplin drużynowych i lekkoatletyki. Dziewczęta jesteście dumą dla Rodziców, dla szkoły, gminy i powiatu. Brawo!!! Na takie dziewczęta nie szkoda każdej przeznaczonej na nie złotówki.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Panu Robertowi Wróblewskiemu wraz z Radnymi oraz Prezesowi Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Panu Wojciechowi Jemiołkowskiemu za wspieranie finansowe piłki ręcznej a Panu Andrzejowi Zarębie Dyrektorowi ZPO w Winnicy za przychylność w organizacji treningów.

Dziękujemy również: Pani Ewie Dulińskiej właścicielce firmy Daria, Panu Andrzejowi Grabowskiemu właścicielowi firmy Polmlek, Panu Ireneuszowi Góreckiemu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nasielsku, Panu Stefanowi Winnickiemu właścicielowi marketów Pszczółka i Topaz w Winnicy, Panu Józefowi Łatyfowiczowi właścicielowi firmy Isbud, Panu Janowi Kaczmarczykowi właścicielowi firmy Drogi i Mosty oraz Panu Krzysztofowi Gierczakowi właścicielowi firmy Gerpol. Bez tych naszych Przyjaciół nasza działalność byłaby po prostu niemożliwa. Dziękujemy!!!

Już niedługo zawodniczki Lidera będą mogły występować w nowych bluzach dresowych ufundowanych przez Pana Krzysztofa Walendziewskiego Prezesa Europejskiej Fundacji Rozwoju, Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu. Dziękujemy.

Nasi Przyjaciele to ważny element całej układanki ale nie byłoby jej bez pracy dzieci pod opieką oddanych opiekunek. Pani Marzena Staniszewska - Szeliga poświęcała wiele czasu podczas wakacji, weekendów i codziennych treningów dla naszych zawodniczek. Pani Dominika Puchta pomaga nam podczas letniego obozu. W dzisiejszych czasach mało kto poświęca tyle czasu dla "obcych" dzieci.

Wszyscy związani z piłką ręczną w Winnicy, Zawodniczki, Rodzice i Opiekunowie życzą Radosnych i spędzonych w gronie Najbliższych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego, bez żadnych obostrzeń Nowego 2021 Roku!!!

Skład naszego zespołu: Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska.

(Tomasz Szeliga)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz