Zamknij
REKLAMA

Za rok i 7 milionów w Zatorach stanie hala sportowa

17:10, 20.04.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

9 kwietnia br. Gmina Zatory podpisała umowę z pułtuską a firmą „WALD-GLOB Sp.j. Jan Radecki”(oczywiście wyłonioną w drodze przetargu) na realizację zadania pn.: „Budowa hali sportowej z boiskiem 20x40 m, zapleczem, łącznikiem i zagospodarowaniem terenu w Zatorach”.

Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2021 i 2022.

Projekt zakłada budowę jednokondygnacyjnej hali sportowej z zapleczem sanitarno-socjalnym, siłownią i salą do ćwiczeń korekcyjnych. Hala sportowa będzie połączona z istniejącym budynkiem szkoły poprzez łącznik oraz wydzielony korytarz z istniejącej

salki gimnastycznej. Do budynku sportowego prowadzić będą również niezależne wejścia z zewnątrz. W łączniku zlokalizowano pochylnię dla osób niepełnosprawnych oraz wygodnie schody, które umożliwią swobodną komunikację. Z dokumentacji projektowej wynika, że powierzchnia zabudowy projektowanej hali gimnastycznej z zapleczem i łącznikiem wyniesie 1 974,30 m 2

Gmina pozyskała na budowę dofinansowanie z dwóch programów: „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (4 256 200,00 zł) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (700 000,00 zł).

 

Jak hala będzie zbudowana?

Główną bryłę obiektu tworzy prostopadłościan przykryty dachem dwuspadowym z nachyleniem. Od wschodu i północy przylega do niej jednokodygnacyjne zaplecze, ale już przykryte dachami jednospadowymi. Całość urozmaicają gzymsy, daszki oraz miejscowe pogrubienia okładziny ze styropianu. Wejście główne do budynku podkreślono attyką z aluminiowych płyt kompozytowych w kolorze żółtym płynnie przechodzącą na ścianę szczytową hali.

Układ funkcjonalny hali sportowej

Z wejścia głównego korzystać będą uczniowie korzystający z boisk i urządzeń lekkoatletycznych. Przestronny hol prowadzi do korytarza, oddzielonego od sali gimnastycznej jedynie linią słupów konstrukcyjnych i zlokalizowanymi przy nich trybunami. W pobliżu przejścia do łącznika przewidziano toalety ogólnodostępne oraz pokój nauczycieli w-f. Za trybunami zaprojektowano przebieralnie z toaletami i natryskami (łącznie dla 100 osób) oraz magazyn sprzętu sportowego. Kompleks sportowy zamykają: siłownia (dla 10 osób) oraz sala ćwiczeń korekcyjnych (dla 25 osób) i drugi, większy magazyn sprzętu sportowego (dostępny bezpośredni z sali gimnastycznej i sali ćwiczeń korekcyjnych). W prawym rogu budynku zmieści się kotłownia (dostępna o zewnątrz i wewnątrz) oraz magazyn oleju.

Boiska z trybunami

W hali sportowej możliwa będzie zabawa, nauka i rozgrywki w niemal wszystkie dyscypliny sportu zespołowego. Poprzez odpowiedni montaż bramek, słupków, rozgraniczników itp. uczniowie zyskają boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i wszelkich innych odmian sportów „piłkarskich”. Wzdłuż sali gimnastycznej przewidziano trybunę sportową stałą dla 156 osób. Będzie to trybuna demontowalna, przenośna z siedziskami plastikowymi z wysokim oparciem i płytą z wykładziną antypoślizgową, wykończoną profilem ozdobnym.

Co nieco trzeba będzie zlikwidować

Projektanci przewidzieli nieco zmian w otaczającym szkołę terenie. W związku z planowaną inwestycją zachodzi konieczność rozbiórki dwóch budynków gospodarczych (łączna pow. zabudowy 117,0m 2), chodników - pow. 25,76 m 2, boiska o nawierzchni piaszczystej - pow. 313,82m 2, przęseł stalowych ogrodzenia – dł. 21m., usunięcia 19 drzew oraz przebudowę części chodnika prowadzącego do istniejącego zespołu boisk.

W ramach urządzenia terenu sportowego zaprojektowano też 4-torową bieżnię prostą na 60m. oraz skocznię w dal o nawierzchni poliuretanowej.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%