2 czerwca w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii w Pułtusku odbyły się dwa Festiwale: V Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych oraz 27. Finał Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
V Pułtuski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętychzostał dofinansowany ze środków Programu wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, na którego realizację wniosek złożyło Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.
Festiwal który miał formę konkursu zorganizowali: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Samorząd Gminy Pułtusk oraz Ochotnicza Straż Pożarną w Pułtusku.
Festiwal rozpoczął się uroczystą paradą orkiestr ulicą Świętojańską przed Ratusz miejski. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Pułtusk, następnie zespoły wykonały wspólnie cztery utwory: Polski Hymn Narodowy, Hejnał Miasta Pułtusk autorstwa Andrzeja Ambroziaka, Happy Marching Band oraz Orkiestry dęte. Po inauguracji,uczestnicy przemaszerowali do Amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona Domu Polonii, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe. Każda z orkiestr na scenie zagrała około 20minutowy program, w którym co najmniej jeden z utworów musiał być polskiego kompozytora związany z Obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Prezentacje konkursowe oceniało Jury w składzie: Ryszard Poznakowski - przewodniczący, Bogusław Hilla oraz Andrzej Ambroziak. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom konkursowych prezentacji, podkreślono, że najważniejszy jest udział młodzieży w takim wydarzeniu, a nie zajmowane miejsce.
W konkursie festiwalowym udział wzięły trzy orkiestry dęte z województwa mazowieckiego reprezentującemiejscowości: Sokółka, Krzynowłogi Małe i Pułtusk.Pozostałe planowane trzy zespoły z przyczyn jedynie sobie znanych nie dojechały.
Przyznane zostały następujące nagrody:
I miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku
II miejsce - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej
Nagrodę dla najmłodszego uczestnika - Gabriela Kucharczyk z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej
Nagrodę dla najlepszego solisty - sekcja perkusyjna z Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Sokółce
Nagrodę dla najlepszego tamburmajora - Karolina Pepłowska z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku
Nagroda dla Najlepszego Wykonawcy Grand Prix ufundowana przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych "SAWP" - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki
Następnie odbyły się dwa koncerty: pierwszy rockowy w wykonaniu zespołu Maciej Komorowski TRIO w składzie: Maciej Komorowski, Maciej Krysiak oraz Adam Bochenek, natomiast jako drugi wystąpił Artystyczny Zespół Estradowy działający przy Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.
W dalszej części programu odbył się Finał 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała i wysłuchała 17 prezentacji, po których nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Nagrody w Festiwalu wręczyli: Wojciech Gregorczyk - Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Izabela Sosnowicz – Ptak – Dyrektor MCKiS. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe: głośniki przenośne bluetooth i mikrofony karaoke.
Laureaci 27. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej”:
A/ w kategorii przedszkolaków oraz uczniów klas „0”:
I miejsce – Zuzanna Popowicz z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Pułtusku
II miejsce – Lena Dąbrowska z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Pułtusku
III miejsce - Zespół „SZPROTKI” w składzie Wojtuś Ausfeld, Katarzyna Dziubińska, Zuzia Dziadak, Romek Łyszkowski z Niepublicznego Przedszkola British School „Clever” w Pułtusku
Wyróżnienie - Antoni Niewiadomski z Niepublicznego Przedszkola „Miniland” w Pułtusku
Wyróżnienie - Igor Gerek z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „Faustynka” w Pułtusku
B/ w kategorii uczniów klas I – III szkół podstawowych:
I miejsce - Angelika Karasiewicz, Anita Mikulska ze Szkoły Podstawowej w Gzowie
II miejsce - Sabina Maliszewska, Dominika Podsiadlik ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie
III miejsce - Zespół „JEDYNECZKI NA FALI” w składzie: Julia Podgórska, Adrian Kosiński, Szymon Morawski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku
C/ w kategorii uczniów klas IV - VI szkół podstawowych:
Grand Prix - Michalina Chojnacka, Julia Jaskułowska, Daria Maraszek ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie
I miejsce – Urszula Madeja z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku
II miejsce – Zofia Baduchowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
III miejsce - - Kinga Ciach, Karolina Makowska, Julia Baka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przewodowie Poduchownym
Wyróżnienie - Piotr Rużański z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku
D/ w kategorii uczniów klas VII – VIII szkól podstawowych oraz uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Julia Czyż z Zespołu Szkół 2 w Pułtusku
II miejsce –Alicja Jabłońska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku
III miejsce –Joanna Jarząbek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku
Wyróżnienie – Oliwia Fijałkowska z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku.
Gratulujemy laureatom udanych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy wszystkim za przybycie iwspólnie spędzony czas.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pułtuska
Planeta płonie
Adam
20:49, 2025-05-10
Parafia w Pniewie ma nowego proboszcza
Bardzo pracowity i dobry proboszcz
Parafianin
14:19, 2025-05-10
Polska i Francja z "przełomowym traktatem". Chodzi o be
Dla bezpieczeństwa Polski nic nie znaczący papierek. Bezpieczeństwo Polski to własna armia, spójność wschodniej flanki NATO i ścisła współpraca z USA. Militarnie Francja to kraj odgrywający jeszcze rolę w Afryce, w Europie marginalną, w świecie żadną, a cywilizacyjnie upadły. Poza tragicznymi historycznymi doświadczeniami francuskiej wiarołomności pozostaje pytanie o cenę podpisania tego papierka, których nikt nie ujawnia - zasadność i koszty zakupów na potrzeby wojska we Francji (przypomina się niesławny Caracal), koszty w utrzymywaniu ilościowo śmiesznych francuskich głowic jądrowych i wysyłania polskiego wojska do Afryki w celu ochrony francuskich interesów. Chyba, że jakiś tajny protokół ma nas dodatkowo zabezpieczać przed Niemcami (bo przecież ta słabizna 300 głowic przy Rosji nic nie znaczy), ale ile znaczy francuskie sojusznicze słowo przekonała się w 1938 r. Czechosłowacja, a rok później my. Pic na wodę fotomontaż, Panie Premierze niepolskich spraw.
Puł Tusk
12:02, 2025-05-10
Pułtusk żegna Stulatkę. Zmarła Pani Jadwiga
Wyrazy współczucia dla sąsiada Łukasza z powodu śmierci babci
Tomek szczesny
14:28, 2025-05-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz