Liga Morska i Rzeczna to ogólnopolska organizacja społeczna promująca tradycje morskie i rzeczne, edukację wodną oraz patriotyzm związany z morzem i rzekami. Od lat podejmuje działania na rzecz popularyzacji polskiego dziedzictwa morskiego, organizując wydarzenia kulturalne i edukacyjne na terenie całego kraju.
Wyszkowska Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej to profesjonalny zespół muzyczny, znany ze wspaniałych koncertów patriotycznych i okazjonalnych. Wielokrotnie występowała na prestiżowych uroczystościach państwowych, zachwycając publiczność wyjątkową interpretacją klasycznych i współczesnych utworów.
Podczas tegorocznych obchodów orkiestra przygotowała także specjalny repertuar z okazji Dnia Kobiet, który szczególnie przypadł do gustu wszystkim paniom.
W trakcie wydarzenia wręczone zostały wyróżnienia osobom zasłużonym dla regionu oraz działalności Ligi Morskiej i Rzecznej (w tym burmistrz Pułtuska Beata Jóźwiak). Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja multimedialna, przybliżająca historię oraz znaczenie zaślubin Polski z Bałtykiem.
Całość obchodów dopełniły niezapomniane muzyczne akcenty dedykowane mieszkankom powiatu z okazji Dnia Kobiet.
RiP20:32, 08.03.2025
Zaślubiny pułtuskiego kanałku z oceanem w roku 1410 nigdy nie zapomnimy. Upamietniamy to jako dzień kobiet, bo woda to suka
Oddajesz stare ubrania?
Może w każdym śmietniku postawić pojemniki na tą zużytą odzież żeby każdy miał szybki dostęp.
Odpady
22:38, 2025-06-12
Zlikwidują smog w trzy lata? Poznaj plan Pułtuska
Mój somsiad adiunkt już zaciera ręce,będzie zgłaszał nawet podejrzenie,że w brudnych gaciach chodzę,Mieciu,dajesz🤣🤣🤣
Tymon
18:23, 2025-06-12
Jest decyzja Michała Probierza. Komunikat PZPN
Taaa jego decyzja xD hahaha tak
ta, jego xD
18:13, 2025-06-12
Zlikwidują smog w trzy lata? Poznaj plan Pułtuska
Nie potrzeba dronów ekodoradców.. wystarczy zobaczyć ile ktoś wystawia żółtych worków przy odbiorze śmieci... I wszystko jasne co die z nimi dzieje hehe tylko się ściemnia i buch w piecu lądują..
Roman
12:26, 2025-06-12