Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, po raz szósty realizuje projekt „Tradycje Teatralne Pułtuska” z programu: Edukacja kulturalna dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu w miesiącach lipiec-sierpień odbywają się warsztaty edukacyjne: warsztat aktorski; technika mowy; performance; praca nad rolą z zastosowaniem improwizacji; ciało w przestrzeni scenicznej; scenografia, kostiumy i charakteryzacja oraz warsztaty wyjazdowe do Teatru Studio w Warszawie.
W dniu 20 sierpnia 2020 roku w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Starym Szelkowie odbyły się warsztaty edukacyjne - ciało w przestrzeni scenicznej, które poprowadził Artur Lis.
Warsztaty składały się z trzech części. Na początku uczestnicy rozgrzali i wyluzowali ciało poprzez ćwiczenia, następnie odbyła się rozgrzewka aparatu mowy, dzięki wyraźnemu wymawianiu sylab. W sali słychać było powtarzanie „ba be bi bo bu by”, „ga ge gi go gu gy”, „ka ke ki ko ku ky”, czy bardziej skomplikowane dla języka „sza sze szi szo szu szy”. Na koniec, najtrudniejsze czyli praca nad świadomością kompozycji przestrzeni scenicznej i panowanie nad tą przestrzenią.
Kolejne warsztaty – teatr od kulis, odbędą się już w poniedziałek, 24 sierpnia w Teatrze STUDIO w Warszawie. Natomiast 26 sierpnia zapraszamy do GCKCiS w Starym Szelkowie, na ostatnie już w tym roku spotkanie warsztatowe, o tematyce: scenografia, kostiumy i charakteryzacja z Janem Kozikowskim, scenografem, kostiumografem, absolwentem Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej. Szczegółowy harmonogram warsztatów na stronach: www.mckis.pultusk.pl, www.teatrwpultusku.pl oraz na FB.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz Płońska uhonorowany Złotym Sercem
Ale obciach wziąć cokolwiek od takiego gniota.
Czas
22:43, 2026-05-26
Takiego wniosku w Pułtusku jeszcze nie było
Ja jezdem uhoćca z Gaza. Mam cztery żony i kaszda ma cztery dzieci. Ja prosię o transkrypcjem i 800+ na kaszde dziecko. Bo jak nie - to bendzie terror.
Tak nawiasem...
21:09, 2026-05-26
Spadek liczby urodzeń w woj. mazowieckim
Wymiera nasz naród. Jesteśmy coraz bogatsi ale coraz mniej zdolni do wchodzenia w zdrowe związki dające dzieci. Liczy się komfort i swoboda tu i teraz, którego nie wyrzeknie się młodsze pokolenie. Tu nie chodzi o pieniądze
Bonzo
09:52, 2026-05-26
Pułtusk czeka drogowa rewolucja
Czyli 5 miesiecy okropnych korków🤔
Adam
17:04, 2026-05-25