VI edycja Pułtuskie Teatry Amatorskie - Konkurs „PTA-K”
Konkurs dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Protokół z posiedzenia jury
.Jury konkursu w składzie:
obejrzało przedstawienia 5 zespołów konkursowych:
Tegoroczne zmagania konkursowe mają nietypowy przebieg. Pandemia zaburzyła rytm przygotowań do konkursu, jak również wpłynęła na harmonogram prób poszczególnych zespołów. Doceniając olbrzymi wysiłek w doprowadzeniu do realizacji pokazów jury postanowiło odstąpić od regulaminowych klasyfikacji przedstawień przyznając następujące wyróżnienia:
Wyróżnienia zespołowe (w kolejności występowania):
- dla Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka za piękny poetycki debiut teatralny według scenariusza Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim”.
- dla pułtuskiego „Teatru pod Dębem” za ambitną i wartościową próbę realizacji dramatu Guy’a de Maupassant’a „Baryłeczka”.
Wyróżnienia aktorskie za rolę kobiecą (nagrody rzeczowe) otrzymują:
- Pani Aleksandra Barańska z Teatru „Rozmyty kontrast” z Ciechanowa za rolę Walerii Cięgiewicz w spektaklu „Łotrzyce” Agnieszki Osieckiej;
- Pani Małgorzata Sarełło z Grupy teatralnej „Starszaki” za rolę Wandy Natolskiej w przedstawieniu autorstwa Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim.”
Wyróżnienia aktorskie za rolę męską (nagrody rzeczowe) otrzymuje:
- Pan Paweł Grzywacz z Grupy teatralnej „Ostatni dzwonek” za rolę Piotra w spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
Wyróżnienie specjalne jury otrzymuje:
- Grupa teatralna „Ostatni dzwonek” z Pułtuska za synkretyczną i funkcjonalną scenografię oraz kostiumy do spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
- liderka Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka Pani Magdalena Ważyńska za umiejętne poprowadzenie licznej grupy teatralnej oraz wartości edukacyjne, historyczne, teatralne i społeczne wybranego repertuaru.
- Teatr „Oni” z Serocka za podjęcie istotnego tematu udziału kobiet polskich w obronie niepodległości w etiudzie teatralnej „Portrety (1920)”.
VI edycja Konkursu PTA-K odbyła się w szczególnych warunkach. Pandemia wpłynęła na program konkursu, jak również uniemożliwiła wielu pułtuskim widzom czynne uczestnictwo w wieczorach teatralnych. Doprowadzenie do wystawienia 5 spektakli na deskach pułtuskiego teatru należy uznać za wielki sukces organizacyjny. Ci, którzy musieli zostać w domu mogli śledzić wydarzenie on-line. Tradycji stało się zadość. Bardzo dziękujemy organizatorom, władzom Pułtuska oraz hojnym mecenasom kultury w Pułtusku za sfinalizowanie tego szlachetnego i wartościowego projektu.
Jury:
Bożena Suchocka
Grzegorz Mrówczyński
Edward Wojtaszek
Kto ma bronić kraju? Polacy nie mają wątpliwości
Takie przeszkolenie co to kończy się przysięgą, co w efekcie robi z delikwenta mięcho armatnie... Przypominam że posłowie i wysocy urzędnicy zrobili sobie ustawę , która gwarantuje im , że oni na żadną "W" nie będą powoływani.
Czas
20:48, 2025-05-13
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pułtuska
Planeta płonie
Adam
20:49, 2025-05-10
Parafia w Pniewie ma nowego proboszcza
Bardzo pracowity i dobry proboszcz
Parafianin
14:19, 2025-05-10
Polska i Francja z "przełomowym traktatem". Chodzi o be
Dla bezpieczeństwa Polski nic nie znaczący papierek. Bezpieczeństwo Polski to własna armia, spójność wschodniej flanki NATO i ścisła współpraca z USA. Militarnie Francja to kraj odgrywający jeszcze rolę w Afryce, w Europie marginalną, w świecie żadną, a cywilizacyjnie upadły. Poza tragicznymi historycznymi doświadczeniami francuskiej wiarołomności pozostaje pytanie o cenę podpisania tego papierka, których nikt nie ujawnia - zasadność i koszty zakupów na potrzeby wojska we Francji (przypomina się niesławny Caracal), koszty w utrzymywaniu ilościowo śmiesznych francuskich głowic jądrowych i wysyłania polskiego wojska do Afryki w celu ochrony francuskich interesów. Chyba, że jakiś tajny protokół ma nas dodatkowo zabezpieczać przed Niemcami (bo przecież ta słabizna 300 głowic przy Rosji nic nie znaczy), ale ile znaczy francuskie sojusznicze słowo przekonała się w 1938 r. Czechosłowacja, a rok później my. Pic na wodę fotomontaż, Panie Premierze niepolskich spraw.
Puł Tusk
12:02, 2025-05-10
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz