VI edycja Pułtuskie Teatry Amatorskie - Konkurs „PTA-K”
Konkurs dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Protokół z posiedzenia jury
.Jury konkursu w składzie:
obejrzało przedstawienia 5 zespołów konkursowych:
Tegoroczne zmagania konkursowe mają nietypowy przebieg. Pandemia zaburzyła rytm przygotowań do konkursu, jak również wpłynęła na harmonogram prób poszczególnych zespołów. Doceniając olbrzymi wysiłek w doprowadzeniu do realizacji pokazów jury postanowiło odstąpić od regulaminowych klasyfikacji przedstawień przyznając następujące wyróżnienia:
Wyróżnienia zespołowe (w kolejności występowania):
- dla Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka za piękny poetycki debiut teatralny według scenariusza Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim”.
- dla pułtuskiego „Teatru pod Dębem” za ambitną i wartościową próbę realizacji dramatu Guy’a de Maupassant’a „Baryłeczka”.
Wyróżnienia aktorskie za rolę kobiecą (nagrody rzeczowe) otrzymują:
- Pani Aleksandra Barańska z Teatru „Rozmyty kontrast” z Ciechanowa za rolę Walerii Cięgiewicz w spektaklu „Łotrzyce” Agnieszki Osieckiej;
- Pani Małgorzata Sarełło z Grupy teatralnej „Starszaki” za rolę Wandy Natolskiej w przedstawieniu autorstwa Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim.”
Wyróżnienia aktorskie za rolę męską (nagrody rzeczowe) otrzymuje:
- Pan Paweł Grzywacz z Grupy teatralnej „Ostatni dzwonek” za rolę Piotra w spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
Wyróżnienie specjalne jury otrzymuje:
- Grupa teatralna „Ostatni dzwonek” z Pułtuska za synkretyczną i funkcjonalną scenografię oraz kostiumy do spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
- liderka Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka Pani Magdalena Ważyńska za umiejętne poprowadzenie licznej grupy teatralnej oraz wartości edukacyjne, historyczne, teatralne i społeczne wybranego repertuaru.
- Teatr „Oni” z Serocka za podjęcie istotnego tematu udziału kobiet polskich w obronie niepodległości w etiudzie teatralnej „Portrety (1920)”.
VI edycja Konkursu PTA-K odbyła się w szczególnych warunkach. Pandemia wpłynęła na program konkursu, jak również uniemożliwiła wielu pułtuskim widzom czynne uczestnictwo w wieczorach teatralnych. Doprowadzenie do wystawienia 5 spektakli na deskach pułtuskiego teatru należy uznać za wielki sukces organizacyjny. Ci, którzy musieli zostać w domu mogli śledzić wydarzenie on-line. Tradycji stało się zadość. Bardzo dziękujemy organizatorom, władzom Pułtuska oraz hojnym mecenasom kultury w Pułtusku za sfinalizowanie tego szlachetnego i wartościowego projektu.
Jury:
Bożena Suchocka
Grzegorz Mrówczyński
Edward Wojtaszek
Będą zmiany terminu egzaminu ósmoklasisty
Czemu służy ten egzamin? Uczniowie mają jego wyniki "w nosie", a nauczyciele są rozliczani za efekty. Dla kogo stres?
Pani J.
20:18, 2025-07-01
Czwartek może być rekordowy – Pułtusk się ugotuje?
2 dni a później znowu skromnie... ale ekoidioci zaczną krzyczeć że planeta plonie hehe
Adam
12:57, 2025-07-01
Mazowsze daje, gminy sadzą i świecą!
Ciekawe kiedy w Obrytem coś posadzą.... albo kogoś?
Seba
12:22, 2025-07-01
Raport NIK: Pułtusk ma wraki pod kontrolą?
Doskonałym przykładem jest porzucone auto na parkingu przy blokach al. Tysiąclecia 5,7,9 . Wiem, że mieszkańcy szukali już pomocy - kontaktując się z Policją, strażą miejską i zarządcą terenu - spółdzielnią mieszkaniową... Niestety nieskutecznie, sytuacja ta trwa od lat a przecież w tym miejscu każde miejsce parkingowe jest na wagę złota.
Baba Jaga
09:17, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz