VI edycja Pułtuskie Teatry Amatorskie - Konkurs „PTA-K”
Konkurs dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Protokół z posiedzenia jury
.Jury konkursu w składzie:
obejrzało przedstawienia 5 zespołów konkursowych:
Tegoroczne zmagania konkursowe mają nietypowy przebieg. Pandemia zaburzyła rytm przygotowań do konkursu, jak również wpłynęła na harmonogram prób poszczególnych zespołów. Doceniając olbrzymi wysiłek w doprowadzeniu do realizacji pokazów jury postanowiło odstąpić od regulaminowych klasyfikacji przedstawień przyznając następujące wyróżnienia:
Wyróżnienia zespołowe (w kolejności występowania):
- dla Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka za piękny poetycki debiut teatralny według scenariusza Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim”.
- dla pułtuskiego „Teatru pod Dębem” za ambitną i wartościową próbę realizacji dramatu Guy’a de Maupassant’a „Baryłeczka”.
Wyróżnienia aktorskie za rolę kobiecą (nagrody rzeczowe) otrzymują:
- Pani Aleksandra Barańska z Teatru „Rozmyty kontrast” z Ciechanowa za rolę Walerii Cięgiewicz w spektaklu „Łotrzyce” Agnieszki Osieckiej;
- Pani Małgorzata Sarełło z Grupy teatralnej „Starszaki” za rolę Wandy Natolskiej w przedstawieniu autorstwa Anny Kutkowskiej „Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim.”
Wyróżnienia aktorskie za rolę męską (nagrody rzeczowe) otrzymuje:
- Pan Paweł Grzywacz z Grupy teatralnej „Ostatni dzwonek” za rolę Piotra w spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
Wyróżnienie specjalne jury otrzymuje:
- Grupa teatralna „Ostatni dzwonek” z Pułtuska za synkretyczną i funkcjonalną scenografię oraz kostiumy do spektaklu „Farrago” Lidii Amejko.
- liderka Grupy teatralnej „Starszaki” z Serocka Pani Magdalena Ważyńska za umiejętne poprowadzenie licznej grupy teatralnej oraz wartości edukacyjne, historyczne, teatralne i społeczne wybranego repertuaru.
- Teatr „Oni” z Serocka za podjęcie istotnego tematu udziału kobiet polskich w obronie niepodległości w etiudzie teatralnej „Portrety (1920)”.
VI edycja Konkursu PTA-K odbyła się w szczególnych warunkach. Pandemia wpłynęła na program konkursu, jak również uniemożliwiła wielu pułtuskim widzom czynne uczestnictwo w wieczorach teatralnych. Doprowadzenie do wystawienia 5 spektakli na deskach pułtuskiego teatru należy uznać za wielki sukces organizacyjny. Ci, którzy musieli zostać w domu mogli śledzić wydarzenie on-line. Tradycji stało się zadość. Bardzo dziękujemy organizatorom, władzom Pułtuska oraz hojnym mecenasom kultury w Pułtusku za sfinalizowanie tego szlachetnego i wartościowego projektu.
Jury:
Bożena Suchocka
Grzegorz Mrówczyński
Edward Wojtaszek
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Może niech się spółka zajmie częstszym odbieraniem śmieci (plastik, papier) a nie robieniem dróg i chodników. A jak się nie opłaca to znajdzie się ktoś komu się będzie.
srEKO
08:13, 2025-07-16
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Toć to Szok
Złoty Rydwan
20:20, 2025-07-15
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Zaprasza burmistrz a więc płaci miasto, więc to my wszyscy płacimy, łaskawie pan redaktor napisze ile
Lucyna
16:10, 2025-07-15
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Za odbiór śmieci płacimy jak za zboże. Śmieciara uszkodzi kubeł, to kup nowy. Worki też kup. Za błędy kary? Brak odbioru? Może jeszcze umyć Wam te śmieci i Diorem spsikac? Klient też może zmienić nawyki i śmieci zbierzecie ze środka drogi do wysypiska albo z pobocza.
hm
09:10, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz