Zamknij

W stronę lepszych zdjęć i (…) gdy w sercu muzyka gra

22:03, 08.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku intensywnie przygotowują się do wyjazdu do Grecji, finansowanego z funduszy europejskich.

Jedna z dwóch wyjeżdżających grup uczniów zajmuje się fotografią, druga - muzyką. Uczestnicy biorą udział w różnych działaniach, w trakcie których przy użyciu wybranego rodzaju sztuki uczą się wyrażać swoje myśli i emocje.

Dziś kilka słów o ich pracy.

Obecnie, dzięki powszechności aparatów cyfrowych, każdy może być fotografem. Zrobienie poprawnego zdjęcia nie jest trudne, ale jeśli chcemy stworzyć fotografie, które wzbudzą emocje i przykują uwagę widza, musimy posiadać wiedzę i umiejętności. Jednym słowem trzeba poznawać tajniki fotografowania. Dzięki pasjonującej prelekcji znanego pułtuskiego fotografika Pana Witolda Korczewskiego, uczestnicy doskonalili swoje umiejętności z zakresu fotografii cyfrowej. Pan Witold podczas warsztatów w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego udzielił wskazówek i podpowiedzi dotyczących sprzętu, co pozwoli uczniom świadomie wybrać to, czego potrzebują, aby przenieść swoje zdjęcia na wyżyny fotografii.

Fotograficzny rozwój to ciągłe doskonalenie rzemiosła i poznawanie twórczych możliwości, sprawdzanie się. Warsztatom towarzyszył mały konkurs wśród uczestników. Zadaniem było w ciekawym kadrze przedstawić zajęcia.

Oceny zdjęć dokonali wybrani uczestnicy ubiegłorocznej edycji projektu, który również odbył się w Grecji. Zwyciężyło zdjęcie wykonane przez Dawida Mądralę ucznia klasy 3 w zawodzie technik informatyk. Gratulujemy. To dopiero początki umiejętności uczniowskich.Po zakończeniu projektu w Grecji uczestnicy planują zorganizować wystawę swoich zdjęć w przestrzeni miejskiej.

Nad przebiegiem konkursu czuwali wicedyrektor szkoły Pan Paweł Kiela i koordynatorka projektu nauczycielka Pani Bożena Jaskulska.

Grupa Muzyki pracowała pod czujnym okiem i uchem „człowieka wielu talentów”: nauczyciela, instruktora gry, opiekuna chóru „Euforia” Gabriela Wiśniewskiego z Nowego Dworu Mazowieckiego, który w niecodzienny sposób zarażał pasją do muzyki i tworzenia własnych klipów muzycznych. Na warsztaty przywiózł własny sprzęt i pokazał młodzieży, jak powinna wykorzystywać własny potencjał.

Zajęcia były bardzo ciekawe, wszyscy z zaangażowaniem pracowali, mimo wolnego od nauki dnia. Na koniec każdemu zespołowi udało się stworzyć i nagrać klip, który całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego został poddany pod głosowanie na wybór dzwonka do telefonu.

W tym działaniu szczególne podziękowanie kierujemy do Pana wicedyrektora szkoły Pawła Kieli, który jak zawsze służył pomocą i przeprowadził głosowanie wśród nauczycieli i uczniów. Najwięcej głosów uzyskał utwór stworzony przez Zuzannę Wdowińską i Aleksandrę Janas uczennice kl.2 LO.

Klipy muzyczne zostały też ocenione przez profesjonalne jury. Najwyższą notę uzyskał utwór, skomponowany przez Piotrka Kowalskiego i Konrada Dobrzyńskiego uczniów klasy 2 w zawodzie technik informatyk.

Jury stwierdziło, że ich utwory są najlepiej dograne brzmieniowo, spójne jako całości „w dobrym smaku”.

Zdjęcia i klipy muzyczne można będzie obejrzeć i odsłuchać na Facebooku szkoły.

Uczestnicy obu grup podczas warsztatów doskonalili również swoje kompetencje interpersonalne i społeczne.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%