Zamknij

W TEJ bitwie pułtuszczanki nie dały się pokonać

11.00, 10.11.2022 . Aktualizacja: 11.09, 10.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Uczennice Zespołu Szkół im. B. Prusa w Pułtusku – Sandra Mieszkowska i Wanessa Urbaniak, zajęły 1. miejsce w eliminacjach regionalnych i będą reprezentować województwo mazowieckie w Wielkim Finale „Bitwy na drobiowe smaki 2”.

„Bitwa na drobiowe smaki 2” to konkurs, którego celem jest rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kreatywności uczniów klas o profilu gastronomicznym, jak również zachęcanie uczniów do wykorzystania mięsa drobiowego w codziennej diecie i jego promocji.

Jest on sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

8 listopada odbył się w Warszawie pierwszy dzień eliminacji regionalnych „Bitwy na drobiowe smaki 2” z województwa mazowieckiego.

W Studio Kulinarnym Bosch uczennice przygotowały zupę orientalną oraz pierś z kurczaka z dynią i puree ziemniaczanym ze szczawiem. Wzorowym wykonaniem i zaprezentowaniem potrawy zapewniły sobie, jako jedna z sześciu drużyn, awans do drugiego etapu eliminacji regionalnych, który odbył się dnia następnego – 9 listopada.

Zadaniem drużyn tego dnia było przygotowanie autorskiej wariacji na temat potrawy, którą przygotował przewodniczący Jury – Łukasz Konik.

Do obowiązkowego wykorzystania zespoły miały pierś, skrzydełka i serca kurczaka, które należało podać w towarzystwie batatów i sera pleśniowego.

Uczennice bardzo szybko podzieliły się zadaniami i przystąpiły do pracy.

Przygotowały sos pleśniowy, który podały w usmażonej pieczarce, pierś z kurczaka faszerowaną sercami, mięsem i skórą ze skrzydełek, z cebulką i koperkiem – obsmażoną, a następnie pieczoną oraz puree z batatów i groszek zasmażany na maśle.

Wanessa i Sandra świetnie poradziły sobie z przygotowaniem tej skomplikowanej potrawy oraz z organizacją stanowiska pracy.

Nie umknęło to uwadze szanownej komisji konkursowej, która przyznała uczennicom pierwsze miejsce i tym samym przypadło naszej szkole reprezentować województwo mazowieckie w Wielkim Finale „Bitwy na drobiowe smaki 2”.

Dziewczęta otrzymały również wspaniałe prezenty: zestaw 9 noży i maszynkę do robienia makaronu firmy HENDI.

Wielkie gratulacje dla uczennic!

Konkurs kulinarny „Bitwa na drobiowe smaki 2” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.Opiekun uczniów podczas konkursu „Bitwa na drobiowe smaki 2”

Lidia Przybysz – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PpppPppp

0 0

Tttt 11:06, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%