Z nadejściem nowego roku zmieniono proces uzyskiwania prawa jazdy. Różnice wprowadzono m. in. w egzaminie praktycznym.
Nowe przepisy redukują częstotliwość przerwań podczas egzaminów praktycznych. Egzaminatorzy będą mieli opcję kontynuacji trasy z kandydatem zamiast przerwania i natychmiastowego informowania o popełnionych błędach.
[ZT]17452[/ZT]
Dziś uzyskanie prawa jazdy nie należy do najprostszych. Kandydata na kierowcę czeka nauka teorii i praktyki a potem egzaminy: z wiedzy teoretycznej i praktycznej. A wszystko to wiąże się z coraz większymi kosztami – sięgającymi lub przekraczającymi 2-3 tys. złotych.
Uzyskanie najpopularniejszego prawa jazdy kat. B wymaga wizyty u uprawnionego lekarza, złożenia wniosku w urzędzie, przejścia szkolenia w szkole nauki jazdy oraz zdania egzaminu państwowego (teoretycznego i praktycznego). Na każdym etapie trzeba liczyć się z opłatami.
Znakomita większość oczywiście w Pułtusku, ale także w Winnicy, Obrytem, Psarach, Płocochowie czy Sisicach.
Zgodnie z wymogami prawa, starostwo powiatowe corocznie przedstawia corocznie wyniki zdawalności egzaminów w każdej „eLce”. To ma pomóc ubiegającym się o uprawnienia w wyborze najskuteczniejszej placówki.
Procentowa zdawalność mówi nam, jak skutecznie odbywa się nauka w ośrodku i jaka jest szansa na zaliczenie pojedynczego egzaminu. Obliczamy ją przez podzielenie liczby pozytywnych egzaminów przez liczbę egzaminów, które rzeczywiście się odbyły.
My zajmiemy się „amatorską” kategorią B.
Do egzaminu teoretycznego najskuteczniej w 2023 roku przygotowały:
Najwyższą średnią zdawalność egzaminu praktycznego osiągnęły:
Prawo jazdy za pierwszym razem udaje się zdać niewielu kandydatom. Nie należy jednak traktować tego jako porażki, a sposób na sprawdzenie własnych możliwości, zorientowania się jak egzamin wygląda. Za drugim razem już na pewno pójdzie lepiej.
I jeszcze motoryzacyjna ciekawostka "w temacie".
Około 40 proc. kierowców z prawem jazdy kategorii B to kobiety. Powodują one trzykrotnie mniej wypadków niż mężczyźni. O wiele rzadziej są też sprawcami wypadków z ofiarami śmiertelnymi, a na drodze są mniej skłonne do podejmowania nadmiernego ryzyka.
[ZT]18102[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz