Z nadejściem nowego roku zmieniono proces uzyskiwania prawa jazdy. Różnice wprowadzono m. in. w egzaminie praktycznym.
Nowe przepisy redukują częstotliwość przerwań podczas egzaminów praktycznych. Egzaminatorzy będą mieli opcję kontynuacji trasy z kandydatem zamiast przerwania i natychmiastowego informowania o popełnionych błędach.
[ZT]17452[/ZT]
Dziś uzyskanie prawa jazdy nie należy do najprostszych. Kandydata na kierowcę czeka nauka teorii i praktyki a potem egzaminy: z wiedzy teoretycznej i praktycznej. A wszystko to wiąże się z coraz większymi kosztami – sięgającymi lub przekraczającymi 2-3 tys. złotych.
Uzyskanie najpopularniejszego prawa jazdy kat. B wymaga wizyty u uprawnionego lekarza, złożenia wniosku w urzędzie, przejścia szkolenia w szkole nauki jazdy oraz zdania egzaminu państwowego (teoretycznego i praktycznego). Na każdym etapie trzeba liczyć się z opłatami.
Znakomita większość oczywiście w Pułtusku, ale także w Winnicy, Obrytem, Psarach, Płocochowie czy Sisicach.
Zgodnie z wymogami prawa, starostwo powiatowe corocznie przedstawia corocznie wyniki zdawalności egzaminów w każdej „eLce”. To ma pomóc ubiegającym się o uprawnienia w wyborze najskuteczniejszej placówki.
Procentowa zdawalność mówi nam, jak skutecznie odbywa się nauka w ośrodku i jaka jest szansa na zaliczenie pojedynczego egzaminu. Obliczamy ją przez podzielenie liczby pozytywnych egzaminów przez liczbę egzaminów, które rzeczywiście się odbyły.
My zajmiemy się „amatorską” kategorią B.
Do egzaminu teoretycznego najskuteczniej w 2023 roku przygotowały:
Najwyższą średnią zdawalność egzaminu praktycznego osiągnęły:
Prawo jazdy za pierwszym razem udaje się zdać niewielu kandydatom. Nie należy jednak traktować tego jako porażki, a sposób na sprawdzenie własnych możliwości, zorientowania się jak egzamin wygląda. Za drugim razem już na pewno pójdzie lepiej.
I jeszcze motoryzacyjna ciekawostka "w temacie".
Około 40 proc. kierowców z prawem jazdy kategorii B to kobiety. Powodują one trzykrotnie mniej wypadków niż mężczyźni. O wiele rzadziej są też sprawcami wypadków z ofiarami śmiertelnymi, a na drodze są mniej skłonne do podejmowania nadmiernego ryzyka.
[ZT]18102[/ZT]
105 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła
I tak patrzy na nas po wyborach, czemu na kurvve złodziejską glosujecie moje owieczki?
karooool
20:55, 2025-05-19
W powiecie pułtuskim wygrał Karol Nawrocki
Kiedyś napisałbym że biedni, zmanipulowani ludzie. Nie. Debbblile sterowani przez fałszywe autorytety. Żeby na kurve zagłosować antypolską, złodziejską to trzeba być wystrzelonym, tępym frajerem w pijanym widzie.
Now Rocky chuj
20:37, 2025-05-19
W powiecie pułtuskim wygrał Karol Nawrocki
Smutne te komentarze. Nie kupili swojej małpki i piszą bzdury. Po pierwsze: Prezydent RP ma niewiele do powiedzenia w ważnych sprawach. Po drugie: Politycy - wszyscy - nie decydują o ważnych sprawach. Od kilkuset lat w Europie i w związku z tym, na świecie, o ważnych sprawach decydują "panowie trzymający kasę". Ani Tusk, ani Kaczyński. Po trzecie: poczytajcie historię - od czasów Napoleona, koalicja chcących (UK, Niemcy i Francja) próbuje opanować Rosję. Napoleon wrócił z podkulonym ogonem, wojnę krymską Anglicy przegrali, bankierzy z tych krajów sfinansowali Rewolucję 1917 w nadziei na przejęcie kontroli, ale się nie udało. Hitlera namówili i Churchill i Roosevelt, aby napadł na CCCP w 1941 i się nie udało. W 2013 zrobili Majdan i namówili UKR do napaści na Rosjan we wschodniej UKR i wyszła wojna. Co robił Tusk w pociągu do Kijowa tydzień temu? Polska nie napadła na Rosję, a jedynie broniła się w 1920 roku. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać. 80 tysięcy wyborców oddało nieważne głosy (bo małpki nie kupili i nie wiedzieli co robić). Mądry naród...
Tak nawiasem...
20:12, 2025-05-19
W powiecie pułtuskim wygrał Karol Nawrocki
Którykolwiek z tych dwóch z czołówki będzie prezydentem zwyczajnie was sprzeda.
Czas
19:50, 2025-05-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz