Kultura Pułtusk

Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

Pożegnanie Dyrektor ZS im. Bolesława Prusa Doroty Orłowskiej

Powiat Pułtuski Powiat Pułtuski 13:34, 26.06.2026 Aktualizacja: 13:40, 26.06.2026
Skomentuj Pożegnanie Dyrektor ZS im. Bolesława Prusa Doroty Orłowskiej Po siedemnastu latach niezwykle oddanej i pełnej sukcesów służby, społeczność Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku pożegnała swoją dotychczasową Dyrektor szkoły Dorotę Orłowską

Po siedemnastu latach niezwykle oddanej i pełnej sukcesów służby, społeczność Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku pożegnała swoją dotychczasową Dyrektor szkoły Dorotę Orłowską, która oficjalnie przeszła na zasłużoną emeryturę. Uroczystość połączona z zakończeniem roku szkolnego, zgromadziła kadrę pedagogiczną, pracowników administracji, uczniów oraz zaproszonych gości. Była pełna wzruszeń, wspomnień i słów głębokiej wdzięczności.

Objęcie stanowiska dyrektora siedemnaście lat temu było początkiem nowej karty historii pułtuskiego Prusa. Pod przywództwem odchodzącej pani dyrektor, z pomocą organu prowadzącego – Powiatu Pułtuskiego, szkoła przeszła ogromną przemianę – zarówno pod kątem infrastruktury, jak i oferty edukacyjnej.

Wyrazem ogromnego uznania dla pracy Dyrektor Doroty Orłowskiej była obecność przedstawicieli władz Powiatu Pułtuskiego. Z podziękowaniami oraz serdecznymi życzeniami zwrócili się do niej Starosta Pułtuski Robert Czyżewski, Wicestarosta Pułtuski Emilia Gąsecka oraz Sekretarz Powiatu Pułtuskiego Katarzyna Jankowska.

- Przez te wszystkie lata udowodniła Pani, że zarządzanie szkołą to nie tylko administrowanie budynkiem. To przede wszystkim budowanie wspólnoty, dbanie

o człowieka i nieustanne podnoszenie poprzeczki. Dzięki Pani zaangażowaniu, pasji i bezkompromisowemu profesjonalizmowi, szkoła zyskała zupełnie nowe oblicze – zarówno pod względem nowoczesnej infrastruktury, jak i wewnętrznego ducha. (…) Za każdym sukcesem stało Pani serce. Była Pani dla uczniów mentorem, tworzącym atmosferę wzajemnego szacunku i troski, dla nauczycieli liderem inspirującym do ciągłego rozwoju, a dla nas – samorządowców – wzorem lojalnego partnera. Za tę wieloletnią, pełną wzajemnego szacunku współpracę, składam Pani w imieniu własnym, Zarządu oraz całej Rady Powiatu Pułtuskiego, wyrazy uznania i najserdeczniejsze podziękowania.

– te słowa skierował do Dyrektor Doroty Orłowskiej Starosta Robert Czyżewski.

W tym wyjątkowym dniu słowa głębokiego szacunku i wdzięczności popłynęły przede wszystkim od tych, z którymi pani dyrektor budowała codzienność szkoły. W imieniu całej Rady Pedagogicznej oraz pracowników administracji i obsługi, przedstawiciele grona nauczycielskiego podziękowali za lata wyrozumiałości, stworzenie domowej, pełnej wsparcia atmosfery oraz za to, że w trudnych momentach zawsze można było liczyć na jej mądre i sprawiedliwe przewodnictwo.

::video{"type":"onnetwork","item":"2468"}

Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego podziękowali swojej dyrektor za otwartość na ich pomysły, partnerskie traktowanie oraz za to, że głos młodzieży zawsze był w murach szkoły słyszany i szanowany.

W swoim pożegnalnym przemówieniu odchodząca dyrektor Dorota Orłowska podziękowała całemu zespołowi za lata lojalnej współpracy, wyrozumiałość i wspólne budowanie marki szkoły. Podkreśliła, że Zespół Szkół im. Bolesława Prusa na zawsze pozostanie w jej sercu, a czas spędzony z młodzieżą był najpiękniejszym etapem jej drogi zawodowej.

Pani Dyrektor Dorocie Orłowskiej życzymy wszelkiej pomyślności, czasu dla bliskich oraz odwagi do spełniania tych marzeń, które dotychczas musiały ustąpić miejsca pracy zawodowej.

inf. Wydział Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Pułtusku

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%