Zamknij
REKLAMA

„SadziMy las z prezydentem” w Pułtusku

10:06, 05.10.2021 | Powiat Pułtuski
Skomentuj Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku posadzili las na swoim terenie
REKLAMA

4 października wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych organizowanej z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy pod hasłem „SadziMy las z prezydentem” .

Akcja została zorganizowana, aby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować. Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Dostarczają także drewno, tworzące domy również dla nas.

We wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzymał sadzonki młodych drzewek. Leśnicy z Nadleśnictwa Pułtusk przekazali w nasze ręce sadzonki świerku pospolitego.

Wychowankowie wybrali miejsce na terenie Ośrodka, zapoznali się z ideą akcji oraz broszurą informacyjną i posadzili swoje drzewka.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest dla obecnych i przyszłych pokoleń i oczywiście co najważniejsze dla przyrody. Jeśli o niej zapomnimy, to tak jakbyśmy zapomnieli o sobie samych.

R.Kasińska, M. Męczyńska, G.Śliwińska

(Powiat Pułtuski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%