Zamknij

Nagrody za Eko - Szkoły dla pułtuskich placówek

15:51, 02.12.2021 | MK
Skomentuj Zdjęcie: www.facebook.com/swiercze
REKLAMA

Portal

wpu24.pl

Napisał o tym

pierwszy

30 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu Eko-Szkoła.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie po raz czwarty zorganizował konkurs „EkoSzkoła”, którego celem jest upowszechnianie działań związanych z edukacją ekologiczną.

W ramach tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 337 prac plastycznych oraz 317 fotografii z 44 placówek oświatowych z terenu Mazowsza.

Komisja konkursowa wybrała 36 najlepszych prac oceniając m.in. ich nawiązanie do celu konkursu, kreatywność oraz estetykę wykonania. Ważna była także ocena dotychczasowej działalności szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Nagrody zostały wręczone w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III oraz fotografie uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.

Nagrodzeni otrzymali nagrody tj. m.in.: hulajnogi i deskorolki elektryczne, głośniki bezprzewodowe czy zegarki elektroniczne.  Dodatkowo placówki, których uczniowie zostali laureatami pierwszych miejsc otrzymały EkoBony o wartości 5 000 zł.

Z powiatu pułtuskiego nagrodzono:

Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem

Szkoła Podstawowa w Świerczach.

W kategorii  „Prace plastyczne uczniów ze szkół podstawowych z klas I-III” I miejsce zajęła Małgorzata Rutkowska, kl. III b, Zespół Placówek Oświatowych w Obrytem.

Kategorię „Fotografie uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII” zdominowali nasi uczniowie: 

I miejsce – Nikola Przewodowska, kl. VI , Szkoła Podstawowa w Świerczach

II miejsce – Bartosz Saciłowski, kl. V, Zespół Szkół nr 2 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr Henryka Sucharskiego w Pułtusku

III miejsce – Maria Brzozowska, kl. VI, Zespół Placówek Oświatowych w Winnicy

(MK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

nauczycielkanauczycielka

1 0

Przecież nauczyciele nic nie robią , a uczniowie są wyróżniani i otrzymują nagrody . Może warto popracować w szkole choć tydzień i przekonać się jaka to łatwa , przyjemna , miła sielanka za "super" kasę . 17:03, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%