Zamknij

Wikariusz z Bazyliki obejmie probostwo

12:42, 13.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie autorstwa Georgia Maciel z Pexels
REKLAMA

Biskup płocki podjął coroczną decyzję, w której wskazał księżom nowe miejsca pracy. Wśród nominowanych na administratorów i proboszczów, znaleźli się też księża niegdyś, lub obecnie, pracujący w kościołach powiatu pułtuskiego

Ks. mgr Sebastian Pakulski, obecny wikariusz parafii pw. św. Mateusza w Pułtusku, z dniem 1 lipca 2022 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Floriana w Chamsku.

Ks. mgr Adam Brzeziński, proboszcz parafii pw. św. Floriana w Chamsku, z dniem 1 lipca 2022 r., mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie. Ksiądz Adam był wikariuszem parafii na Popławach.

Ks. mgr Andrzej Bytner, proboszcz par. pw. św. Antoniego w Trąbinie, z dniem 1 lipca 2022 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

Ks. mgr Tomasz Lemański, administrator parafii pw. św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych, z dniem 1 lipca 2022 r., został mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. mgr Robert Andrzej Mazurowski, administrator parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie Włościańskim, z dniem 1 lipca 2022 r., został mianowany proboszczem tej parafii.

Ks. mgr Robert Piątkowski, wikariusz parafii pw. św. Onufrego w Staroźrebach, z dniem 1 lipca 2022 r., mianowany administratorem parafii pw. św. Mateusza w Goleszynie. Ksiądz Robert był wikariuszem parafii na Popławach.

Biskup płocki ogłosił też odejścia na emeryturę księży pracujących kilka (-naście) lat temu w dekanacie pułtuskim.

Ks. kan. Adam Staniszewski, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Glinojecku, z dniem 30 czerwca 2022 r., przechodzi na emeryturę. Ksiądz Adam był proboszczem w Pniewie.

Ks. Ireneusz Sztankowski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Syberii, z dniem 30 czerwca 2022 r., przechodzi na emeryturę. Ksiądz Ireneusz był proboszczem w Zambskach Kościelnych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%