Biskup płocki Szymon Stułkowski ogłosił nowe nominacje kapłańskie, które zaczną obowiązywać od 20 sierpnia bieżącego roku. Dotyczą one między innymi trzech parafii leżących na terenie naszego powiatu.
Do parafii pw. Świętego Mateusza w Pułtusku trafi ks. mgr Dariusz Nowotka. Do tej pory pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Anny w Strzegowie. Kapłan znany jest z aktywnej pracy z młodzieżą oraz dużego zaangażowania w duszpasterstwo rodzin. Jego doświadczenie i świeże spojrzenie z pewnością wpłyną pozytywnie na życie parafii w sercu Pułtuska.
W parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie posługę rozpocznie ks. mgr Sławomir Obrębski. Zastąpi ks. Pawła Perdiona, który został skierowany do parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie. Ks. Obrębski znany jest z pasji do katechezy oraz organizowania wydarzeń integrujących lokalną społeczność.
Wikariat w parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku obejmie ks. Sebastian Zalewski. Dotychczasowy wikariusz, ks. Michał Piekarski, został mianowany do parafii św. Józefa w Płocku. Ks. Zalewski uchodzi za duchownego otwartego na nowe formy duszpasterstwa i pracy z dziećmi. Wierni liczą, że wniesie nową energię i pomysły do dynamicznie rozwijającej się parafii.
Zmiany w parafiach to naturalna część życia Kościoła. Przemieszczenia kapłanów wynikają z potrzeby duchowego wzrostu wspólnot, jak również indywidualnych decyzji biskupów diecezjalnych. Wierni z powiatu pułtuskiego niezmiennie mogą liczyć na duchowe wsparcie i zaangażowanie swoich duszpasterzy – zarówno tych, którzy odchodzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją służbę.
[ZT]29706[/ZT]
Mieszkanka Pułtuska zatrzymana
W Pułtusk chyba z 8 takich lokali... na świętojańskie 2 wielkie obok żółtych krat i działają prężnie tyle czasu.... śmiech na sali niby zakazane
Adam
16:21, 2025-05-27
Mieszkanka Pułtuska zatrzymana
To w Wyszkowie ostatniej nocy spalił się taki lokal, w którym ujawniono pięć takich automatów do gier (właśnie badają ich legalność). Wzmianka o tym w "Nowym Wyszkowiaku".
Cham w gumiakach
22:49, 2025-05-26
Która lodziarnia rządzi w Pułtusku?
Dla mnie tylko lody z Vanilove
Anna
14:39, 2025-05-26
Która lodziarnia rządzi w Pułtusku?
Przepyszne
Moni
13:24, 2025-05-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz