Patronem od chorób zaraźliwych jest św. Roch, pielgrzym-samarytanin, którego wspomnienie obchodzi Kościół 16 sierpnia.
A w naszej diecezji i jeszcze bliżej - w dekanacie - kult świętego szczególnie pielęgnowany jest w kościele w Sadykrzu. Dziś, wspólnie z parafianami, o wstawiennictwo w czasach pandemii koronawirusa modlił się biskup płocki Piotr Libera wraz z kapłanami dekanatu pułtuskiego i parafii w Obrytem. Przed nabożeństwem wierni wraz z biskupem przeszli szlak pielgrzymkowy od Obrytego do św. Rocha, a już po nabożeństwie podzielono się chlebem, symbolem życia i dostatku.
aaazzz55112@ onet.pl09:54, 17.08.2020
piekny opis - dla nas katolikow najwazniejszy jest szacunek do drugiego czlowieka " miluj bizniego swego jak siebie samego "......a tymczasem skad u Pana tyle zawisci podstepcznosci i nienawisci....oby ta karma wrocila do Pana.
Miłko10:35, 20.08.2020
Gusła i zabobony. W Radzyminie postawili kolejny w Tym kraju pominik mb. Ktoś stwierdził, że zwycięstwo w bitwie to cud. Szkoda ,że dla dziesiątek lub setek milionów ofiar wszelkich wojen religijnych, terytorialnych , gospodarczych i innych wynikających z braku mózgu człowieka i jemu podobnych nie było takiego cudu. Teraz covid. Ziobro i kler bedą walczyli z pandemią odprawianiem egzorcyzmów i mszy. P...ska XXI w. Telewizja publiczna , rozgłośnie katolickie deewoluują rozwój polskiego mózgu a co za tym idzie zeszmacają podstawowe wartości jak człowieczeństwo, wolność, rozwój , postęp. Sa oczywiście granice ,ale nie im decydować gdzie i kiedy. Czy interesuje Cię co robi sąsiad gdy nie pali śmieciami, nie wylewa szamba , nie bije żony lub gdy jego dzieci są szczęśliwe?. Czy Twoje życie , czas warty jest wchodzenia z butami w czyjeś życie jak nie robi Ci on nic złego nawet jesli nie po drodze mu do końca z wartościami i przekonaniami które reprezentujesz?. Pracuje, płaci podatki, żyje .... Czy Twoim guru jest ksiądz, czy niedzielnymi kazaniami zastępujesz swoje szare komórki?...podoba Ci się jak szczują Cię na innych?, lubisz mieć wrogów?, lubisz decydować o tym , które życie dorosłego człowieka jest właściwe lub nie?. Lubisz wydawać wyroki i sądzić?. Pomyśl o wizycie u specjalisty i zacznij żyć swoim zyciem i szanować ludzi.
Sady-kierz12:58, 21.08.2020
Biskup przeszedł szlak od Obrytego, a nasi plebani autami przyjechali, przecież się nie będą męczyć :) Chyba, że za dużo się nasprzątali w Psarach, albo zmęczyli polityką.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jedna butelka może zabić. Apel znad Narwi
A od czego do cholery jest straż miejska? Czemu nie pilnuje nie gania nie łapie śmieciarzy?
Złoty Rydwan
20:35, 2026-04-28
Nowy most? Najpierw remont starego
Tu jest dużo nieprawd, granie na czas. W przypadku wymiany mostu ze starego na nowy procedura trwa średnio 18 miesięcy. A od ilu miesięcy już jest mowa o wymianie mostu? Ten most na Narwi to jest właśnie wizualizacja aktualnego stanu Państwa Polskiego. Jest to kwintesencja aktualnego rządu Tuska.
Złoty Rydwan
20:33, 2026-04-28
Nowy most? Najpierw remont starego
Przecież ten most jest w ciągłym remoncie! Swoją drogą podziękujmy kolejnym burmistrzom i starostom, a także radnym, którzy przez dziesiątki lat nie potrafili i chyba nie chcieli, by powstała przeprawa na potrzeby ruchu lokalnego. Wiadomym było od lat, że obecny most nie będzie wieczny. Spójrzcie miernoty za miedzę, niedługo powstanie most między Pułtuskiem a Różanem, niedawno budowa mostu koło Ostrołęki, a powstaje tam już następny. Pułtuszczanie, dalej wybierajcie tych samych nieudaczników, którzy chcą tylko się nachapać, a miasto i jego mieszkańców mają w głębokim odbycie!!!
swen
18:18, 2026-04-28
Nowy most? Najpierw remont starego
A wystarczy zamknąć ciężki ruch tranzytowy . I dotrwać do budowy nowego mostu 🙂
Michał
17:09, 2026-04-28