Zamknij

Nasi pracownicy pomocy społecznej mają swojego Patrona

18:08, 28.08.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Cieszymy się, że jest pozytywna decyzja kongregacji i tym samym św. Brat Albert stał się za aprobatą Kościoła patronem wszystkich pracowników pomocy społecznej w Polsce" – powiedział przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP bp Adam Bałabuch.

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przyjęła prośbę z Polski, aby ogłosić św. Brata Alberta Chmielowskiego patronem pracowników pomocy społecznej – poinformowało w piątek biuro prasowe episkopatu Polski.

Św. Brat Albert Chmielowski urodził się w 1845 r. w Igołomi pod Krakowem. Uczestniczył w powstaniu styczniowym, w którym stracił nogę. Po ukończeniu studiów malarskich rozpoczął pracę artystyczną. W pełni sił twórczych porzucił malarstwo i oddał się służbie ubogim, a następnie założył Zgromadzenia Braci i Sióstr Posługujących Ubogim. Zmarł w Krakowie w 1916 r. Beatyfikował go 22 czerwca 1983 r. w Krakowie Jan Pawła II, a w 1989 r. kanonizował. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MiłkoMiłko

1 0

Pomoc społeczna obejmuje swoim zakresem osoby , ktors często nie powinny dostawac ani grosza. Osoby bedace w konkubinacie a deklarujace bycie samotnym rodzicem, osoby nigdy nie pracujace , bedace alkoholikami, ludzi wyłudzających świadczenia o niepełnosprawności i innych . Jedynymi świadczeniobiorcamj powinny być osoby całkowicie niepełnosprawne , osoby z duzym stazem pracy poszkodowane przez los. Obciążejie systemu przez świadczenia wyłudzane przez oszustów i nierobów to miliardy złotych, które mogłyby być inwestycją w szkolenia, przekwalifikowanie , opieke medyczna dla starszych osób i wiele innych ważnyvh spraw. 22:28, 29.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%