Zamknij
WAŻNE

Dodaj komentarz

Prace ratunkowe będą kontynuowane

J.K 14:54, 09.07.2021 Aktualizacja: 14:54, 09.07.2021
Skomentuj Źródło: zdjęcie profilowe parafii Źródło: zdjęcie profilowe parafii

Wspierają pułtuskie zabytki.

Samorząd województwa przeznaczy dodatkowe 1,4 mln zł na prace remontowe i konserwatorskie w kolejnych 20 mazowieckich zabytkach.

– Każdy z dofinansowanych zabytków ma swoją unikalną historię. Pełnią one ważną rolę dla lokalnych społeczności. Przypominają, czym jest tożsamość i historia regionu – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Musimy wspólnie troszczyć się o nasze dziedzictwo. Dlatego co roku przeznaczamy na ten cel znaczne środki.

 Wśród dodatkowych projektów z dofinansowaniem znalazła się kontynuacja prac ratunkowych ścian w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Strzegocinie. W tym roku to już kolejna dotacja dla świątyni: wojewódzki mazowiecki konserwator zabytków przekazał 50 000 na prace przy polichromiach.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%