Zamknij
15:25, 15.01.2023

To już druga edycja, cieszącego się dużą popularnością projektu Ministerstwa Obrony Narodowej ph. „Trenuj z Wojskiem”. Ponad 240 uczestników w sobotę, 14 stycznia zebrało się pod bramą jednostki w Warszawie -Wesołej by przejść 8 godzinne przeszkolenie wojskowe pod okiem doświadczonych pancerniaków.

Uczestnicy w wieku od 15 do 65 roku życia mogli w trakcie szkolenia m.in. zapoznać się z budową oraz sposobem rozkładania broni, własnoręcznie rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa, rzucić granatem ręcznym czy załadować amunicję do czołgu Leopard 2PL, a to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowali dla ochotników żołnierze z „Jedynej Pancernej”. Jak sami podkreślali uczestnicy, „... fajnym doświadczeniem było szkolenie ogniowe z wykorzystaniem systemu ASG, zajęcia z walka wręcz, oraz szkolenie z medycyny pola walki”.

Kolejne szkolenie w brygadzie już 11 lutego. Choć limit 300 osób został zapełniony w ciągu tygodnia to można się zgłaszać na listę rezerwową, wysyłając na adres [email protected] podstawowe dane (imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail oraz wiek). 7 dni przed szkoleniem, dla osób zakwalifikowanych zostaną rozesłane drogą elektroniczną wszelkie informacje oraz dokumenty do wypełnienia i dostarczenia w dniu szkolenia.

por. Jacek Piotrowski

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA