Zamknij

W prywatnym garażu spłonął samochód

st.kpt. Konrad Chrzanowski st.kpt. Konrad Chrzanowski 09.25, 23.01.2023 . Aktualizacja: 09.31, 23.01.2023
Skomentuj Zdjęcie: OSP Świercze
REKLAMA

W dniach 16.01.2023 r. – 22.01.2023 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 11 zdarzeniach.

16 stycznia

Cztery zastępy: trzy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz jeden z OSP Przewodowo (3 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Przewodowo – Majorat gm. Gzy. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzynastoletniemu poszkodowanemu chłopcu.

Dwa zastępy: jeden z OSP Pniewo (4 ratowników) oraz jeden z OSP Drwały (6 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Kępa Zatorska gm. Zatory. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz kierowaniu ruchem na drodze powiatowej.

17 stycznia

Pięć zastępów: trzy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz dwa z OSP Świercze (8 strażaków) zadysponowano do pożaru samochodu osobowego znajdującego się w garażu w budynku mieszkalnym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się samochodu i pomieszczenia, w którym się znajdował. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie odnotowano.

19 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk ( 3 ratowników) zadysponowano do pochylanego drzewa nad domkiem letniskowym w miejscowości Kępiaste gm. Pokrzywnica. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono brak możliwości usunięcia drzewa siłami Straży Pożarnej. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pouczyli właścicieli o konieczności usunięcia drzewa przez specjalistyczną firmę.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) zadysponowano do wyczuwalnego zapachu gazu w mieszkaniu przy ulicy Widok w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że zapach unosi się po wcześniejszej wymianie butli gazowej. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przewietrzeniu mieszkania.

20 stycznia

Jeden zastęp z JRG Pułtusk ( 4 ratowników) zadysponowano do załączonej czujki tlenku węgla w mieszkaniu przy ulicy Benedyktyńskiej w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu pomiaru zagrożeń nie stwierdzono.

21 stycznia

Trzy zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 ratowników), jeden z JRG Wyszków(4 ratowników) oraz jeden z OSP Pniewo (6 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wielątki Rosochate- powiat wyszkowski.

[ZT]12631[/ZT]

Jeden zastęp z OSP Trzciniec (5 ratowników) usunął dwa powalone drzewa na drogę powiatową w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk

Jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 ratowników) usunął powalone drzewo na drogę powiatowa w miejscowości Klusek gm. Pokrzywnica.

Dwa zastępy: jeden z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Ciółkowo Rządowegm. Obryte.

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zadysponowano do pomocy w otwarciu mieszkania w Pułtusku przy ulicy Adama Mickiewicza. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu drzwi do mieszkania oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie znajdującej się w środku.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%