Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w woj. śląskim - 63, mazowieckim - 51 i małopolskim - 45.
Do godz. 15 strażacy odebrali łącznie 320 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych - poinformował w sobotę za pośrednictwem platformy X rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę wszystkie możliwe trzy stopnie ostrzeżenia przed burzami, obejmujące cały kraj. Na niektórych obszarach prognozowane były burze z intensywnymi opadami deszczu do 50 mm, porywami wiatru do 120 km/h oraz lokalnie występującym gradem.
W najnowszych komunikatach IMGW poinformowało o odwołaniu ostrzeżeń na terenach woj. zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, opolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, a także na Górnym i Dolnym Śląsku.
Instytut podaje, że burze stopniowo będą odsuwać się poza wschodnią granicę kraju, zastrzegają jednak możliwe aktualizację ostrzeżeń ze względu na dynamiczną sytuacją pogodową. W związku z tym w Polsce cały czas obowiązuje alert RCB, który ostrzega, by przygotować się na możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu.
Państwowa Straż Pożarna rekomenduje zachowanie ostrożności i śledzenie najnowszych komunikatów pogodowych. (PAP)
jj/ dki/
Takich pieniędzy jeszcze nie było
Zamknijcie ten przybytek, żeby nie generował kosztów. To wymyśli PRL-u dla zatrudnienia,, swoich" ciekawe ilu mieszkańxom pomogli znaleźć pracę
Sprawiedliwy
16:20, 2025-06-14
Rewolucja w pułtuskich blokach! Windy obowiązkowe?
O proszę i Tusk potrafi zadbać trochę o większy komfort seniorów, a nie tak jak świta Kaczora jedną ręką dać trzynastkę a drugą zabrać jeszcze 2x tyle podatkach od emerytów. Nie dajcie się oszukiwać
Pułtusk
15:52, 2025-06-14
Nowe przepisy uderzą we właścicieli psów i kotów
Policja, żandarmeria wojskowa,CBŚ,ABW,leśniczy i sołtys.W główkach się przewraca i na siłę mandaty walić.Szczury też mam liczyć?Myszy,wróble?Za każda radę 5 koła mandatu🤣🤣🤣
Darek
21:24, 2025-06-13
Cichy krzyk zza ściany – sąsiadka uratowała życie!
Nie chodzi o potrzeby starszych, ale interakcje społeczne. Jedni zatykają uszy jak partnerzy za ścianą się naparzają. Inni zgłaszają sąsiada że za głośno ogląda telewizję w południe. Większość latami nie poznaje sąsiada
u
17:48, 2025-06-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz