iCAM w akcji – policyjny monitoring rejestruje wykroczenia na ulicach Pułtuska/ KPP Pułtusk
Nowoczesny sprzęt pozwolił na skuteczne monitorowanie ruchu drogowego w newralgicznych punktach miasta – głównie w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań.
::addons{"type":"alert"}
W trakcie akcji rejestrowano niebezpieczne manewry i wykroczenia kierowców. Technologia pozwoliła funkcjonariuszom działać błyskawicznie i bezbłędnie. Jak się okazało – niestety nie zabrakło przewinień.
Efekty działań są jednoznaczne – ujawniono aż 14 wykroczeń, z czego 5 dotyczyło nieustąpienia pierwszeństwa pieszym. To poważne naruszenie przepisów, które może skutkować tragicznymi konsekwencjami. Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, są najbardziej narażeni na skutki nieodpowiedzialnego zachowania kierowców.
Policjanci przypominają – na przejściu dla pieszych to właśnie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo, a obowiązkiem kierowcy jest nie tylko zatrzymać się, ale i zachować szczególną ostrożność.
Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kierowcy, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, muszą liczyć się z surowymi karami. Mandat wynosi 1500 zł i 15 punktów karnych. W przypadku recydywy – czyli powtórzenia wykroczenia w ciągu dwóch lat – kara może wzrosnąć do 3000 zł.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
To nie tylko kwestia portfela i punktów – chodzi przede wszystkim o życie i zdrowie ludzi.
Wspólne działania z wykorzystaniem iCAM nie były jednorazowe. Jak zapowiadają mundurowi, tego typu akcje będą kontynuowane, a technologia ma stać się jednym z ważniejszych narzędzi w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami.
– Celem tych działań jest zmniejszenie liczby wypadków i ochrona życia uczestników ruchu drogowego – podkreśla asp. Magdalena Bielińska z KPP Pułtusk.
2026-01-07
Chciał wyciągać auto z rowu. Policja szybko go zatrzymała
2025-12-18
Kia Sportage w rękach pułtuskich policjantów
2025-12-12
„Sztabki złota” okazały się podróbką. Dramat mieszkańca powiatu
2025-12-11
Podszyli się pod koleżankę. Z konta seniorki zniknęły ogromne pieniądze!
2025-11-27
Nowoczesne urządzenie ICAM w akcji! Rekordowa liczba wykroczeń w Pułtusku
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pułtuska plaża otwiera sezon
A gdzie ta modernizacja kanałków za 38 mln?? Już się skończyła??😭
Sorenty
08:50, 2026-06-23
Pułtuska plaża otwiera sezon
A czy Sanepid zajmie się śmierdzącym mułem wydobytym z kanału przez koparkę, który zalega brzeg? Smród roznosi się w promieniu 300 metrów
Złoty Rydwan
07:22, 2026-06-23
Pułtuska pływalnia przejdzie kolejną zmianę
W zasadzie pływalnia się sypała już podczas uroczystego otwarcia z Dębskim. Zambet powinien to za darmo wyremontować generalnie za tę fuszere
kurakakało
20:57, 2026-06-22
Pułtusk rozpoczął nowy rozdział.
A główka na przy cmentarzu też będzie przebudowana ??? bo kiedyś to woda płynęła w kanału po przebudowie główki przestała i dlatego zaczęły się problemy z kanałkiem że zarasta bo stał się jeziorem
mieszkaniec
14:55, 2026-06-22