Oblodzona jezdnia, błoto pośniegowe i kompletny brak kontroli nad rowerem. W takich warunkach 43-letni mieszkaniec nasdzego regionu postanowił wyruszyć w drogę jednośladem. Jego przejażdżka szybko zwróciła uwagę policjantów.
W środę, 14 stycznia, dzielnicowi z Posterunku Policji w Świerczach prowadzili patrol w miejscowości Gąsiorowo. Warunki na drogach były wyjątkowo trudne. Śliska nawierzchnia, oblodzenie i zalegające błoto pośniegowe znacząco utrudniały bezpieczne poruszanie się.
Funkcjonariusze zauważyli rowerzystę, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Styl jazdy sugerował, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli.
Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia mundurowych. 43-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie stanowił realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Teraz mieszkaniec regionu będzie tłumaczył się przed wymiarem sprawiedliwości.
Funkcjonariusze przypominają, że rowerzysta – podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego – ma obowiązek zachować trzeźwość. Jazda po alkoholu, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych, może zakończyć się tragicznie – informuje asp. Magdalena Bielińska.
Ki15:23, 15.01.2026
Pewnie chciał się rozgrzać
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pułtusk wprowadza zastępcze punkty poboru wody
5:15 wody brak, muszę wyjeżdżać do pracy wrócę o 20:30. Dziękuję naszym władzom. Mam nadzieję że wykończy zostanie powołany komisarz i poustawia tą naszą radę miejską co tylko się poklepuje po pleckach.
Pana Tadeusza
05:19, 2026-05-07
Pułtusk wprowadza zastępcze punkty poboru wody
Yebać MPWiK Pułtusk!
Siusiak
22:28, 2026-05-06
Największe pożary lasów w historii Polski
Sama się Puszcza nie zapaliła nie pajacujcie qtafony
Złoty Rydwan
22:26, 2026-05-06
Pułtusk przed wodnym kryzysem
Kanalie wodno kanalizacyjne, brak usługi brak zapłaty proste. Nie będę latał ponad kilometr z kubełkiem po wodę. A może do Ciechanowa mamy jeździć bo mało brakuje. Wam się kuźwa długie i krótkie należą a potem dymisję z tych tłustych stołków darmozjady‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Adam
21:56, 2026-05-06