Zamknij

Nadal nie odnaleziono Jana Lityńskiego

11:13, 22.02.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 15.02.2021 r. – 21.02.2021 r. jednostki straży pożarnych  z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 14 zdarzeniach.

15 lutego

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunęli skutki wypadku samochodu osobowego z skuterem w miejscowości Zbroszki gm. Winnica. Samochód oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany w zdarzeniu został kierowca skutera, którego ZRM zabrało do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

16 lutego

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) zadysponowano do zadymienia w parterowym budynku mieszkalnym w miejscowości Ulaski gm. Obryte. KDR ustalił, że do zadymienia doszło wskutek nieszczelnego przewodu kominowego przy piecu c.o.

• Jeden zastęp z JRG (5 strażaków) otworzył drzwi do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na ul. 13 Pułku Piechoty. W mieszkaniu znajdowała się starsza kobieta, z która nie było kontaktu. Po otworzeniu drzwi do mieszkania zastano starszą kobietę nie wymagającą pomocy medycznej.

17 lutego

• Jeden zastęp z OSP Dzierżenin (2 strażaków) został zadysponowany do pomocy starszej kobiecie w celu dotarcia do przychodni lekarskiej w Niepublicznym  Zakładzie Opieki Zdrowotnej Eskulap znakującego sięw Dzierżeninie na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali kobietę do przychodni lekarskiej i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

• Jeden zastęp z OSP Pniewo (2 strażaków) został zadysponowany do pomocy dwóm starszym kobietą w celu dotarcia do Szpitala Powiatowego w Pułtusku na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali kobiety do szpitala i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

18 lutego

• Jeden zastęp z OSP Gromin (2 strażaków) został zadysponowany do pomocy starszej kobiecie w celu dotarcia do Przychodnia Gajda Med w Pułtusku przy ulicy Piotra Skargi na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ratownicy przetransportowali kobietę do przychodni lekarskiej i po zaszczepieniu odwieźli do miejsca zamieszkania.

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników)zadysponowano do kobiety z bólem w klatce piersiowej z powodu długiego dojazdu karetki pogotowia. Ratownicy udzielili kobiecie kpp do czasu przybycia karetki pogotowie oraz pomogli w transporcie do Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

• Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar kuchni w murowanym, piętrowym budynku jednorodzinnym w miejscowości Pułtusk ul. Aleja Wojska Polskiego.

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym w miejscowości Budy Pobyłkowskie gm. Pokrzywnica.

19 lutego

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Gzy (3 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu dostawczego z osobowym w miejscowości Kęsy-Wypychy gm. Gzy. W zdarzeniu ranna została jedna osoba. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

20 lutego

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) usunęły skutki wypadku trzech samochodów osobowych w miejscowości Łubienica-Superunki gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie odpowiedniej odległości miedzy pojazdami w trakcie jazdy.

• Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (5 strażaków) zadysponowano do pożaru instalacji elektrycznej w garażu na ul. Wyszkowskiej w Pułtusku. Po przybyciu na miejsce zastępów JOP zastano ugaszony przez właściciela budynku pożar skrzynki elektrycznej.

21 lutego

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (9 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Drwały. W wypadku śmierć poniosła kobieta kierująca autem.Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

• Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) oraz dwa zastępy z SGRW-N JRG nr 1 Warszawa (9 ratowników), SGRW-N z Makowa Mazowieckiego (4 ratowników), grupa operacyjna KW PSP w Warszawie (2 ratowników), grupa operacyjna KP PSP w Pułtusku (2 ratowników), zastęp z OSP Grabówiec (8 ratowników) i zastęp z OSP Dębe Wielkie z powiatu mińskiego (3 ratowników) prowadziły poszukiwania mężczyzny, pod którym załamał się lód na rzece Narew. Niestety pomimo zaangażowania znacznych sił i środków oraz dostępnego sprzętu specjalistycznego nie udało się odnaleźć zaginionego mężczyzny.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

OrtografiaOrtografia

0 1

Panie redaktorze... Proszę poprawić: pisze się "lód". 12:07, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

0 1

Dobrze że chociaż poprawnie pisze toxic *%#)!& 12:22, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OrtografiaOrtografia

0 0

Dziękuję za poprawienie błędu ortograficznego. 19:43, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%