Zamknij

Czujny pułtuszczanin dokonał obywatelskiego zatrzymania

09:58, 12.05.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie poglądowe; pixabay.com
REKLAMA

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał 50-latek kierujący fiatem, który został zatrzymany w Nowym Mieście w powiecie płońskim, w minioną niedzielę.

Minionej niedzieli wieczorem, około godz. 19:00 uwagę jednego z kierowców przejeżdżających przez Nowe Miasto zwrócił pojazd, który jechał „wężykiem” ulicą Główny Rynek. Kierujący nim mężczyzna w pewnym momencie, nagle skręcił na miejsce parkingowe i tam się zatrzymał. Czujny obywatel, mieszkaniec powiatu pułtuskiego, postanowił sprawdzić, co się stało. Podejrzewał, że kierowca fiata jest nietrzeźwy. Gdy podszedł do drzwi kierowcy, od razu wyczuł od niego alkohol. Natychmiast o całym zdarzeniu powiadomił Policję i zabrał pijanemu kluczyki od auta.

Badanie alkomatem kierowcy fiata wykazało w jego organizmie ponad cztery promile alkoholu. Okazało się ponadto, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu, a auto, którym jechał, nie ma ważnych badań technicznych.

Kierowcy, który uniemożliwił nietrzeźwej osobie dalszą jazdę dziękujemy za obywatelską podstawę. Dzięki niej udało się uniknąć tragedii.

podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska
(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%