Zamknij

Oszustki podające się za pracownice wodociągów okradły pułtuszczankę

19:33, 07.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Pułtuscy policjanci apelują nie tylko do seniorów o ostrożność, ale i do ich bliskich. Rozmawiajmy z osobami starszymi o różnych metodach działania przestępców. Zapewnijmy ich, że każdą wątpliwą sytuację mogą z nami wcześniej skonsultować.

Kilka dni temu na terenie Pułtuska do drzwi seniorki zapukały dwie kobiety podające się za pracowników wodociągów. 74-letnia kobieta nie podejrzewała, że może być to oszustwo. Kobiety wykorzystując nieuwagę seniorki, splądrowały jej mieszkanie, z którego ukradły cztery złote pierścionki oraz pieniądze. Pułtuscy policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie osób, które dokonały tego przestępstwa.

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrożność. Prośba ta kierowana jest zarówno do seniorów, których na swój cel często biorą przestępcy, jak i do osób młodszych. Ważne, aby rozmawiać ze swoimi rodzicami, dziadkami, członkami rodziny, znajomymi czy sąsiadami. Często informacja o sposobie działania oszustów usłyszana od bliskiej osoby okazuje się skuteczniejsza. Dotyczy to także oszustw metodą "na policjanta" czy "na wnuczka".

Upewnijmy się, że nikt z bliskich nam seniorów nie wręczy gotówki nieznajomemu, nie przeleje pieniędzy na nieznane konto, czy nie wyrzuci ich przez okno. Wyjaśnijmy, że ani policja, ani prokuratura nie wysyłają nieznanych kurierów po pieniądze, nie żądają wpłaty by ktoś uniknął aresztowania, nie wciągają w akcje zatrzymywania przestępców. Ważne, aby seniorzy mieli z nami kontakt i zapewnienie, że w każdej wątpliwej sytuacji mogą do nas zadzwonić.

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%