Zamknij

Kasety bankomatowe w zbiorniku przeciwpożarowym

15:30, 12.10.2020 | Oficer prasowy KP PSP
Skomentuj Fot. OSP Zatory
REKLAMA

W dniach 05.10.2020 r. – 11.10.2020 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 13 zdarzeniach.

05 październik

Na prośbę dyrekcji szpitala w Pułtusku zadysponowano dwa zastępy z JRG (8 ratowników) do pomocy w rozstawieniu namiotu stelażowego przed wejściem do izby przyjęć Szpitala Powiatowego w Pułtusku. Namiot jest własnością Wojewody Mazowieckiego. Namiot ma pełnić rolę przyszpitalnej izby przyjęć i być zabezpieczeniem przed ewentualnym przedostaniem się choroby zakaźnej COVID-19 na oddziały szpitalne.

Dwa zastępy z OSP Obryte (6 ratowników) zostały zadysponowane do obory zalanej przez wody opadowe w miejscowości Ciółkowo Małe gm. Obryte.

Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) wypompował wodę z zalanej piwnicy w budynku jednorodzinnym w miejscowości Obryte.

 

10 październik

Jeden zastęp z OSP Drwały (6 ratowników) oraz dwa zastępy z OSP Zatory (8 ratowników) zadysponowano do pomocy Policji w poszukiwaniach zaginionego mężczyzny w miejscowości Zatory gm. Zatory. W trakcie poszukiwania uzyskano informację, że osoba postronna odnalazła zaginionego mężczyznę, który nie wymagał udzielenia pomocy.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Karniewek gm. Pokrzywnica na DK 61. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące pojazdami. Dwie zostały zabrane przez ZRM do szpitala w celu dalszej hospitalizacji, trzecia pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarła. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego, który wpadł do przydrożnego rowu na DK 61 w miejscowości Łubienica gm. Pokrzywnica. Poszkodowana w zdarzeniu została jedna osoba - kierowca pojazdu, który po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia. Przypuszczalną przyczyna zdarzenia była utrata panowania nad pojazdem.

11 październik

Jeden zastęp z OSP Zatory (5 ratowników) pomógł Policji w wydostaniu kaset bankomatowych ze zbiorników przeciwpożarowych w miejscowości Zatory.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) pomógł Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu bardzo ciężkiego pacjenta w stanie zagrożenia życia z drugiego pietra w budynku wielorodzinnym w Pułtusku.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego.

Ponadto w analizowanych okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 4-krotnie dysponowane były do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

(Oficer prasowy KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz