Już w środę i czwartek (2-3 lipca) Polska znajdzie się pod wpływem zwrotnikowej masy powietrza, która przyniesie temperatury przekraczające 35°C. W czwartek upał dotrze również na Mazowsze, a prognozy wskazują, że w Pułtusku może być nawet 36 stopni w cieniu.
[POGODA]1751357197562[/POGODA]
To ekstremalne warunki pogodowe, które stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia, zwłaszcza dzieci, osób starszych i przewlekle chorych. Meteorolodzy ostrzegają – unikajmy wychodzenia na słońce w godzinach 11:00–17:00.
Gdy temperatura przekracza 35°C, organizm człowieka zaczyna mieć poważne trudności z utrzymaniem właściwej temperatury ciała. Przegrzanie, odwodnienie, a nawet udar cieplny – to realne zagrożenia, szczególnie w wilgotnym powietrzu.
Objawy udaru cieplnego to m.in. zawroty głowy, nudności, przyspieszone tętno, dezorientacja, a w skrajnych przypadkach – utrata przytomności. Dlatego w upalne dni należy pić dużo wody, unikać alkoholu, nosić lekką odzież i przebywać w cieniu lub klimatyzowanych pomieszczeniach.
W czwartek do grona najcieplejszych miejsc w kraju dołączy m.in. Warszawa, Katowice, Piotrków Trybunalski, Tarnów, Ostrołęka oraz – uwaga – Pułtusk. Wysoka temperatura nie tylko utrudni codzienne funkcjonowanie, ale może też zwiększyć ryzyko pożarów czy awarii sieci energetycznych.
Adam12:57, 01.07.2025
2 dni a później znowu skromnie... ale ekoidioci zaczną krzyczeć że planeta plonie hehe
Rząd przyjął projekt likwidujący godziny czarnkowe
Czysta fikcja jak za komuny. Zrobić płatny dodatkowo dyżur z ktorego nikt zainteresowany nie może skorzystać. Trochę jak praca urzędów w godzinach, w których 98% społeczeństwa jest w pracy/na służbie i musi wziąć wolne żeby skorzystać. Czarnek czyli 60iq
kekejhe
17:37, 2025-07-03
Trybunał Konstyutycyjny negatywnie o zmianach MEN
Yeahbunny konkordat. Nie dość że dostają hajs na lekcje religii do przeprowadzenia w dowolnym miejscu, to nie xD. Musi być w szkole, przez ludzi ktorzy nawet nie mają kursu pedagogicznego. Daj daj na koloratkie
1488
17:34, 2025-07-03
Chipsy Lay’s wycofane z powodu zanieczyszczenia
Nie dość że za 1 ziemniaka w plastrach chcą 9zl, to jeszcze jest rakotwórczy xD. Żydki mają nas proszę was
dumma
17:29, 2025-07-03
UOKiK bije na alarm: paliwo z Zator groźniejsze
Czyżby mafie paliwowe znowu powróciły ❓
Złoty Rydwan
14:00, 2025-07-03